Зубні коронки: види і особливості

Практично кожна людина чистить зуби в надії, що стоматологічні проблеми зубних коронок його не торкнуться. Але, в силу генетичних або анатомічних особливостей, неправильного чищення або інших причин, стикається з необхідністю відвідування.

Отже, давайте розберемося …

Що ж таке «зубні коронки» і чи варто їх боятися?

Коронки на зуб необхідні, коли у Вас зруйнований, зламаний, який змінив колір або тріснутий зуб і вже немає можливості використовувати пломбу. З їх допомогою можна відновити жувальну функцію, не дати розвинутися неправильного прикусу, а також придбати естетичну красу посмішки.

При необхідності встановити зубну коронку насамперед визначається, вона буде відновна (служить для відновлення зуба) або опорна (необхідна для відновлення опори встановленому мосту). Ключове значення мають характер ушкодження і особливості зубного ряду.

Як вибрати

Коронки на зуби – це зовсім не страшно, варто лише правильно вибрати стоматолога, щоб вирішити, які вибрати коронки на зуби, виходячи не тільки з фінансового стану гаманця, але і терміну експлуатації, достоїнств і недоліків того чи іншого виду. А вони бувають:

Металеві – це давно відомі і дуже економні коронки на зуб. Їх роблять зі сталі (з напиленням або без) або золота. Можуть бути штамповані коронки (виробляються за допомогою гільз і підганяються безпосередньо при установці), так і литі коронки (відливаються по індивідуальних моделях з воску і відливаються в спеціальних печах). Такі коронки на зуби в Києві не популярні в силу неестетичного вигляду.

Литі коронки відливають за спеціальним зліпком з цілісної конструкції міцних матеріалів (кобальто-хромового сплаву), що згодом допомагає уникнути стирань і зазорів. А якщо колір коронки не влаштовує, то можливе нанесення золотого або керамічного напилення.

Такі коронки хоч і не користуються особливою популярністю в силу неестетичного вигляду, але вони довговічні і коштують недорого. Вам не доведеться довго чути страхітливий звук стоматологічної машинки, так як поставити коронку на зуб в Києві можливо при щадить обточуванні. Є й інший недолік такої коронки – це нещільне прилягання, що призводить до потрапляння слини та інших мікроорганізмів під коронку і призводить до подальшого руйнування зуба.

Штамповані коронки створюються за допомогою штампування за допомогою спеціальних заготовок (гільз). До їх достоїнств відноситься невисока ціна і відсутність депульпації зуба перед її установкою, можливість вибору за кольором природних зубів. Але через тонких стінок, протез швидко стирається, не точно повторюються обриси зуба, потрапляють шматочки їжі під ясна через нещільного обхвативанія шийки зуба.

Види коронок на зуби

Щоб домогтися більш естетичного вигляду, в сучасній стоматології почали використовувати інші матеріали для виготовлення коронки методами лиття та штампування:

Результат пошуку зображень за запитом "коронки на зубы"

1. Керамічні, які не містять металу і виготовлені методом лиття. Вони не будуть відрізнятися від натуральних зубів, але термін служби не більше 15 років.

2. Порцелянові, які встановлюються тільки на один зуб і не поступаються керамічним по терміну.

Цікаво знати: Порцелянові коронки – це справжній витвір мистецтва, виготовленням яких повинен займатися фахівець цієї області, тому і ціна на них дуже висока.

3. Пластмасові зубні коронки використовують тільки в екстрених випадках. Але акрил, який використовується для виготовлення цих протезів, може викликати алергічні реакції або постійно травмувати ясна.

4. Цирконієві коронки – найоптимальніший варіант, вони максимально підганяються під зуб, не травмуючи ясна, гіпоалергенні, яка відслужила вже близько 20-ти років. Але через дорожнечу матеріалу, вартість виготовлення буде високою.

5. Титанові коронки роблять з діоксиду титану і мають не тільки низьку вартість, але і масу недоліків. Наприклад, неестетичний вигляд, погане прилягання до ясен, швидка стираемость через плоскій поверхні зуба.

Шари емалі і пристрій для роботи

Комбіновані коронки на зуби складаються з двох шарів: всередині – металевого і зовні – облицювання з кераміки, пластмаси, фарфору або інших композитних матеріалів.

Такі коронки коштують недорого і, напевно, є найпопулярнішими завдяки своїй довговічності і відсутності депульпації зуба. Єдиним недоліком, мабуть, буде необхідність сильної обточування зуба.

Недарма багато людей звертаються до фахівців естетичної реставрації зубів, щоб поставити коронку на зуб і надати своїй усмішці красу. Адже проблеми бувають не тільки у вигляді псують зуба, але і, наприклад, викривлення зубного ряду. Тому не бійтеся звертатися до стоматолога. Ви зможете отримати повну інформацію як про сам вигляді коронок, так і її установці.