Лікування пульпіту

Пульпа – це внутрішня частина зуба з великою кількістю нервів і судин. Коли запалення проникає в цю область пацієнт відчуває сильний біль – спочатку періодичну, потім постійну. Зазвичай захворювання виникає, як ускладнення після нелікованого карієсу.

Розвивається хвороба поступово. Бактерії руйнують коронковую частина зуба – емаль, але так як процес безболісний на нього рідко звертають увагу. Коли інфекція доходить до дентину з’являється біль при накусиваніі, яку також можна перетерпіти.

І тільки запалення пульпи сигналізує про проблеми відчутно. Біль настільки сильна, що її неможливо терпіти без анестетиків. Коли пацієнт звертається в клініку лікар проводить обстеження і діагностує одну з двох стадій хвороби: гостру або хронічну. І тоді починається лікування.

У першому випадку нерв ще живий і його можна врятувати. У зубну порожнину стоматолог поміщає пломбу з ліками, а коли запальний процес зупинений реставрують зубок. У другому випадку доводиться видаляти нервові волокна, залишаючи недоторканою лише зовнішню оболонку зуба.

Як діагностують пульпіт

Головним помічником стоматолога при визначенні пульпіту і його грамотному лікуванні є сам пацієнт. Розповівши про частоту болів зуба і подразників, які її викликають, можна допомогти виявити стадію захворювання на будь-якому етапі:

  • Гостра форма характеризується ниючий біль зуба, яка з’являється після солодкої їжі, гарячого, холодного пиття і швидко проходить якщо не дратувати зубну тканину. Легко усувається знеболюючими.
  • Хронічна форма викликає постійну пульсуючий біль, яка відчувається не тільки в області ураженого зуба, але і всієї щелепи. Деякі пацієнти скаржаться на болі в горлі при пульпіті.

Видимим сигналом пульпіту є зруйнована коронковая частина зуба. У клініці Свісс дент перед тим як приступати до лікування лікар направляє пацієнта на рентген. Уражена частина зубних тканин буде виділятися на знімку темною плямою і чим більше це пляма, тим сильніше пошкодження.

Часто пульпіт діагностують уже на етапі лікування карієсу. Маленьку дірочку на емалі намагаються обробити і запломбувати, а тоді видаляють частину некрозно тканин виявляється, що інфекція дійшла до пульпи. У таких випадках доводиться видаляти нерв, щоб запобігти подальшому розвитку хвороби.

Грамотне лікування пульпіту можливо тільки при грамотній діагностиці. У клініці Свісс дент зберегти зуб намагаються всіма можливими способами, тому испоьзуют для діагностики новітнє обладнання. Комп’ютерна техніка з Німеччини надає точну інформацію про стан пацієнта і це дозволяє проводити лікування з мінімальною часткою ризику.

Як уберегтися від пульпіту

Першим ворогом пульпіту є регулярна зубна гігієна. Це стосується не тільки домашньої чищення, але і професійною. Позбавляючи зуби від каменю ви знижуєте ризик зараження карієсом на 96%. Про профілактичних оглядах раз на півроку також забувати не варто.

Попередити пульпіт допоможе своєчасне лікування карієсу. На стадії каріозного плями можна зупинити інфекцію в зародку і усунути проблему практично без поразки зуба. Щоб вчасно виявити проблему самостійно оглядайте зубної ряд хоча б періодично.

І, звичайно, правильне харчування. Вживання солодких напоїв, льодяників підвищує ризик розвитку пульпіту, в той час як молочні продукти, овочі, фрукти, риба насичують організм кальцієм і мікроелементами. Гарненько зміцнивши імунітет ви подбаєте про здоров’я ротової порожнини.

Є підозра на пульпіт? Або потрібна термінова консультація стоматолога? А може необхідно провести безболісне лікування ваших зубів? Звертайтеся за адресою:

  • Лівий берег, Київ, вул. Бориспільська 4,
  • Правий берег, Київ, вул. Жилянська, 47,
  • Бровари: вул. Київська 245 (лісовий квартал)