Пломбування зубів

Пломбування зубів в Києві: матеріали, особливості, поради

Перші спроби пломбування зубів датуються 17 століттям. Тоді в порожнину пошкодженого органу заливали свинець, олово або срібло. Методика була небезпечною т. К. Для розм’якшення металів їх змішували з ртуттю. Токсичність елемента сприяла поступовому отруєння організму. До того ж, оброблена зубна тканина змінювала колір.
Коли в якості пломб стали використовувати силікатний, фосфатний цементи, шкідливий вплив на пацієнта знизилося. Але зуб від швидкого руйнування це не рятувало. Цементні склади, стискаючись від часу, утворювали мікроскопічні порожнини. Збільшилася ступінь розвитку карієсу і інших бактеріальних захворювань.
Пластмасова пломба дозволила відновлювати пошкоджені зуби недорого. Але в шкарпетці проявляла себе не дуже: деформувалася, міняла відтінок. Ідеальний пломбувальний матеріал був знайдений в 20 столітті. Композит – кварцовий порошок, повністю відновлює естетику ураженого зуба.

Кращі матеріали для пломбування: види, переваги, недоліки

Стоматологи Swiss-dent довели технологію пломбування майже до ідеалу. При установці компонентів вони домагаються їх максимального зчеплення з зубом. У герметично закритій порожнині не розмножуються бактерії, що зводить ризик розвитку карієсу до нуля. В арсеналі клініки тільки сучасні пломбувальні матеріали:

 • Светотвердеющіе композити – екологічно чисті, міцні, легко підлаштовуються під відтінок здорового зуба. Бувають з дрібними і великими частками. Перші естетичні, тому підлягають встановленню на різці. Другі – підходять для молярів т. К. Витримують інтенсивну жувальну навантаження. Середній термін служби 6 – 7 років. Недолік – висока ціна.
 • Стеклоїономерниє цементи – за хімічним складом схожі з натуральним зубом. Надають лікувальний ефект завдяки що входять до складу іонів фтору. Гіпоалергенні. Перешкоджають виникненню вторинного карієсу. Через недостатню міцність комбінуються з композитами. Ефективно використовується в дитячій стоматології. Термін служби – до 5 років.
 • Керамічні вкладки – самі довговічні. Виготовляються в зуботехнічних лабораторіях з урахуванням прикусу пацієнта. Служать від 20 до 25 років. Такий метод застосовується, коли відновити зубну тканину іншими способами стає неможливо з – за сильного руйнування. З недоліків – дорожнеча і тривалість виготовлення.

У клініці Swiss-dent компоненти для пломб вибирається виходячи зі ступеня ураження зубних тканин. Якщо реставрації вимагає моляр, установка металу, цементу або пластмаси стає доцільною з фінансових міркувань. Ми прагнемо до того, щоб гарну посмішку міг дозволити собі кожен.

Етапи пломбування зубів: як працюють професіонали

Фахівці Swiss-dent проводять пломбування зубів поетапно:

 • Діагностика. Оцінюють ступінь ураження ротової порожнини, враховують складності при проведенні реставрації, можливі наслідки. В особливих випадках відправляють пацієнта на рентген. Виходячи з отриманих даних, вибирають відповідний матеріал і методику.
 • Відновлення. Після введення анестезії, пошкоджені тканини зуба усувають за допомогою бормашини або лазера. Щоб уникнути подальшого руйнування, уражену частину тканини усувають повністю, якою б великою вона не була. Анестетик дозволяє провести процедуру безболісно.
 • Підготовка. Порожнина для укладання пломбір компонента формується за рахунок усунення некрозно тканин. Вона обробляється антисептиками. При пошкодженні кореневих каналів накладається містить кальцій прокладка. Вона вбиває мікроби і сприяє зняттю запалення.
 • Установка. Технології пломбування різняться. При карієсі в порожнину зуба потрібно укласти фторвиделяющіе, знезаражувальні компоненти. При нарощуванні обробити поверхню емалі кислотовмісних гелем. Для кращої агенезії зуба з пломбіром елементом потрібна додаткова обробка сполучною речовиною.
 • Отвердіння. Сучасні пломбір елементи тверднуть під впливом випромінювання. Стоматолог накладає матеріал шарами, періодично впливаючи на нього променем.
 • Шліфування – завершальна частина процедури, що дозволяє надати відреставрованому органу природний вигляд. Правильність укладання матеріалу перевіряється за допомогою копірки. Хворий закушує її пошкодженим зубом, щоб виділити виступаючі ділянки. Вони і вимагають шліфування.

Після проведення робіт лікар повинен обов’язково зробити запис у картці. Це дозволить простежити за реакцією на використовувані компоненти. Проведені маніпуляції можуть викликати складності.

Болить зуб після пломбування: що робити

Біль після пломбування найбільшою мірою виникає з – за припинення дії анестезії. Роздратовані нерви реагують на гарячу, холодну, солодку, кислу їжу, що зазвичай проходить через пару днів.
Складнощі виникають і при недостатній шліфовці. Біль в таких випадках посилюється при накусиваніі. Тут допоможе тільки повторне звернення до фахівця.
Якщо біль триває 3 – 5 днів – це говорить про негативну реакцію організму на пломбір матеріали. Неприємні відчуття можуть проявитися і через пару місяців, тоді вже запис лікаря стане в нагоді.
Зменшити ступінь ризику після процедури ви можете самі. Чи не дратуйте слизову кислотовмісних їжею, виключіть перепади температур на 2-3 дня після пломбування.

Краща київська стоматологія: де знайти

Клініка Swiss-dent проводить відновлення кореневих каналів, реставрацію за доступною вартості. Знайти її можна за адресою:

 • Київ: вул. Жилянська, 47;
 • вул. Бориспільська, 4;
 • Бровари: вул. Київська, 245