Лікування ясен

Запалення ясен: причини і лікування

За даними ВООЗ, 80% захворювань ротової порожнини викликають мікроорганізми. Вони потрапляють в рот з їжею і при поганій гігієні швидко розмножуються. Продукти їх життєдіяльності осідають на зубах у вигляді нальоту. Вчасно не віддалений наліт перетворюється в камені, що негативно впливає на стан кісткової тканини і слизової.

Хвороботворні мікроби повільно вражають ясна. Людина не відчуває, що хворий, до появи перших тривожних сигналів організму. Неприємний запах з рота, виразки на слизовій, присмак крові, хворобливі відчуття від холодної, гарячої і кислої їжі – все це говорить про прогресуючу хворобу, визначити яку може тільки лікар.

На ранніх стадіях захворювання можна виявити на профілактичному огляді. Якщо ви відвідуєте дантиста раз на півроку, запобігти наслідкам буде простіше. Якщо звернулися за допомогою, коли симптоматика вже яскраво виражена, лікування буде тривалим.

Від чого болить ясна: види захворювань, симптоми

Сучасні стоматологи найчастіше борються з трьома видами хвороб ясен:

 • Пародонтоз – спадкове явище, часто спостерігається у літніх людей. Може бути спровоковано віковими змінами в організмі: уповільненням обміну речовин, порушеннями ендокринних процесів, проблемами серцево – судинної системи. Симптоматика – опущення, блідість, кровоточивість ясен, оголення шийки зуба.
 • Гінгівіт – поверхневе запалення ясен, що виникає з – за недостатньої гігієни ротової порожнини. Проблема більше поширена серед чоловіків. Хвороба не руйнує кісткові тканини, але викликає локальне запалення навколо конкретного зуба. Околозубние тканини червоніють, кровоточать при чищенні. Хвороба небезпечна тим, що провокує появу пародонтальних кишень.
 • Пародонтит – виникає, якщо не долікувати гінгівіт. Пародонтальні кишені (порожнини між зубом і м’язовою тканиною) з часом наповнюються залишками їжі і загнивають. З’являється біль при жуванні. У занедбаній стадії виникає ризик втрати зубів.

Проблемам з яснами найбільше піддаються літні люди, підлітки і вагітні жінки. Причина цього – гормональні перебудувати, нестача вітамінів, мікроелементів. Спадковість і погана гігієна ротової порожнини – ще одні фактори, що впливають на сприйнятливість до захворювання.

Лікування ясен в Києві: клініка, ціни, методики

Стоматологи Swiss-dent проводять комплексне лікування ясен. Вони усувають причину хвороби, а не просто заліковують симптом. Діагностика займає важливу частину лікування і від її результатів залежить подальший план дій. Ціни на всі види обстеження можете подивитися на нашому сайті.
В процесі лікування можна піти декількома шляхами:

 • Провести комп’ютерну діагностику для виявлення зовнішніх факторів, що впливають на стан пацієнта. Якщо в ротовій порожнині є травми, порізи, невдало поставлені пломби, які сприяють травматизації – їх потрібно усунути.
 • Якщо видимих ​​причин захворювання не виявлено, направити пацієнта на більш повне обстеження. Для установки діагнозу стоматолога може знадобитися консультація терапевта, ендокринолога, кардіолога.

Коли причина знайдена, починаємо працювати над її усуненням:

 • При поверхневому запаленні ясен знімаємо наліт з емалі. Це не дає мікроорганізмам надалі розмножуватися і викликати прогресування захворювання. Також прописуємо ополіскувачі і препарати для зняття запального процесу.
 • На запущеній стадії усуваємо вогнища інфекції. Видаляємо гнійники, чистимо уражені зубні канали. Іноді може знадобиться хірургічне втручання, в процесі якого будуть видалені пародонтальні канали. Вартість операції залежить від ступеня локалізації запалення.
 • Атрофія ясен лікується терапевтично. Спеціальні препарати дозволяють відновити кровообіг і усунути симптоми.

Клініка Swiss-dent – це сучасне обладнання, європейська якість послуг і прийнятні ціни. Хочете зберегти здоров’я ротової порожнини до глибокої старості? Шукайте нас за адресою:

 • г. Київ: Лівий берег вул. Бориспільська 4
 • Правий берег вул Жилянська, 47
 • г. Бровари, вул. Київська 245 (лісовий провулок).