Бюгельний протез

Раптово випав протез – страшний сон всіх, хто втратив більше одного зуба, але тільки не тих, хто вирішив вибрати для себе бюгельний варіант протезування. Назва конструкції походить від німецького “Bügel” – дуга, і в цьому полягає головний секрет її надійності.

Бюгельний протез має в основі металевий каркас за типом дуги, який кріпиться до неба. Утримуючи на собі відразу дві половини зубного ряду, він надійно фіксує штучні зубки на своєму місці і запобігає їх випадання. Такий варіант ідеально підійде для тих, у кого відсутні зуби в різних кінцях щелепи.

Проводять бюгельний каркас з хрому, кобальту, титану або цирконію – матеріалів, ідеально сумісних з людським організмом. Дорогі і міцні моделі бюгелі роблять із сплавів золота і платини. Вони надійні, витримують інтенсивну жувальну навантаження.

Прямим показанням до використання бюгельной конструкції є відсутність трьох зубів підряд, проте навіть при відсутності одного зуба лікар може зробити вибір на користь протезування даного типу. Якщо у вас пародонтоз, бруксизм, глибокий прикус або видимий щелепної дефект саме бюгель стане порятунком.

Який бюгельний вид протеза краще вибрати

Надійність протеза бюгельного типу визначається не тільки матеріалом, з якого він виготовлений. Куди більше значення має варіант кріплення, використовуваний в конструкції. У клініці Swiss-Dent таких варіантів пропонується відразу чотири і кожен має свої переваги і недоліки:

 • Бюгель, що кріпиться на гачок, виготовляється суцільнолитим, тому фіксація його до неба колосальна. Він не з’їжджає з місця, утримуючи в потрібному положенні всі частини штучного зубного ряду. Однак його металева основа може бути помітна при посмішці.
 • Бюгель на замках складний у виготовленні і установці. Одна частина гачка кріпиться до зуба пацієнта, інша – перебуває на самому протезном елементі. Надійна фіксація забезпечується простим замикання замка. Мінус в тому, що без обточування зуба використовувати даний протезіруют елемент не вийде.
 • шінірующімі бюгельний елемент показаний пацієнтам з пародонтозом і помітною хиткістю зубів. Технологія протезування проста. До ряду, де знаходиться розхитаний зуб кріпиться дріт і утримує його в нерухомому положенні.
 • Бюгель на коронках рівномірно розподіляє жувальну навантаження т. К. Кріпиться до здорового зуба. Виглядає максимально реалістично, але вимагає обточування здорових зубних тканин, а це суттєвий недолік.

Клініка Swiss-Dent проводить реставрацію посмішки тільки після ретельного обстеження пацієнта. Такий підхід дозволяє відновити втрачений зуб найбільш щадним для здорових тканин способом.

Етапи бюгельного протезування в клініці Свісс дент

Звертаючись до клініки Свісс дент за відновленням втраченого зуба будьте готові до того, що лікаря доведеться відвідувати кілька разів. Спочатку наш фахівець зробить рентген ротової порожнини, щоб отримати вичерпну інформацію про стан вашої щелепи. В подальшому може знадобиться панорамний знімок і лікування.

Якщо за результатами діагностики з’ясується, що бюгельний варіант протезування є найбільш оптимальним у вашому випадку подальша процедура буде такою:

 • Санація кожного зуба, що підлягає протезуванню. </ Li>
 • Зняття зліпків під заздалегідь обраний бюгельний тип конструкції.
 • Виготовлення каркасної основи з усіма його складовими в зуботехнічній лабораторії.
 • Примірка і підгонка протезного елемента під потрібні параметри.
 • Встановлення нових зубів або зуба в ротовій порожнині.

Бюгельний протезний елемент хороший тим, що період звикання до нього мінімальний. Він не тисне на небо, не спотворює смакові відчуття, а в роті відчувається як цілком природний. Уже через місяць про наявність штучного зуба вам буде нагадувати хіба що дуга на небі.

Як жити з бюгельним протезом

Стоматологи клініки Києва Swiss-Dent стверджують, що особливого догляду бюгель не зажадає:

 • Виймати бюгельний елемент потрібно лише для чистки – вранці і ввечері.
 • Після кожного прийому їжі бажано полоскати рот проточною водою, не виймаючи дуги.
 • Чистити кожен зуб на бюгеле слід спеціальною пастою і щіткою з м’якими щетинками.

При виникненні питань, що стосуються протезування або лікування зуба звертайтеся за адресою:

 • Лівий берег, Київ, вул. Бориспільська 4,
 • Правий берег, Київ, вул. Жилянська, 47,
 • Бровари: вул. Київська 245 (лісовий квартал)