Тріщина на зубі: чи варто турбуватися?

Виявивши на зубі тріщину, багато негайно відправляються до стоматолога для з’ясування подальших дій. Це, безсумнівно, правильне рішення, адже за цією неприємною проблемою, яка псує естетичний вигляд зубів, можуть бути серйозні наслідки.

Коли необхідно лікування

Насправді, мікротріщини на зубній емалі присутні у багатьох людей

Просто вони не завжди видно при звичайному візуальному огляді. Причин тому може бути багато від зловживання газованими напоями до жування надмірно твердої їжі. Результат найчастіше один – прогресуючий скол зуба.

Тріщина в зубі може бути і досить нешкідливою, але вирішити це повинен кваліфікований дантист. Головне в даному випадку є встановлення причини, а також глибини ураження микроскола, що допоможе визначити ступінь його небезпеки.

Якщо це вертикальна мікротріщина, яка не реагує на перепади температури, лікування їй не потрібно. У разі зміни кольору емалі зуба потрібно реставрація або установка вініра. Глибокі тріщини, які досягають кореня, як правило, зачіпають пульпу.

Тут необхідно не тільки лікування, але і встановлення коронки. При підвищеній чутливості зуба потрібне відновлення емалі.

У будь-якому разі правильне рішення проблеми може запропонувати тільки досвідчений стоматолог, провівши перед цим, ретельну діагностику. Вона полягає у використанні спеціальних барвників, огляді під мікроскопом і аналізі скарг пацієнта.

Як попередити тріщини на зубах

У більшості випадків тріщина на зубі є наслідком неправильного раціону харчування і недотримання правил гігієни.

У першому випадку, кращою профілактикою буде відмова від зловживання:

  1. газованими напоями;
  2. кислими соками (на основі цитрусових);
  3. сухими винами;
  4. насінням;
  5. горіхами;
  6. карамеллю.

У другому випадку, необхідно приділити правильному підбору зубної щітки з потрібною жорсткістю. Перед покупкою слід проконсультуватися з дантистом. Що стосується зубної пасти, то в її складі має бути кальцій і фтор.

При цьому від високоабразивних коштів краще відмовитися

Також важливим є своєчасне виявлення тріщини на зубі, тому необхідно регулярно відвідувати профілактичні огляди в стоматологічній клініці. Це допоможе оперативно усунути появу проблеми, максимально захистивши зуби від відколів.

Не відкладайте візит до стоматолога навіть при найменшому дискомфорті в зубному ряду. Звичне для багатьох ігнорування проблем часто призводить до серйозних наслідків, які вимагають тривалого і дорогого лікування.