Синус ліфтинг

Операція з відновлення зубного ряду проводиться тільки при достатній кількості кісткової тканини. Але тривалі інфекції і механічні пошкодження ясен сприяють її атрофії. Протезування стає неможливим т. К. Штифт нема за що зафіксувати. У таких випадках проводиться нарощування ясен.

Процедура по нарощуванню верхньої щелепи називається синус ліфтинг. Її принцип в тому, щоб відокремити трохи гайморової порожнини, а простір, що утворився заповнити кістковим матеріалом. Повне відновлення атрофованої тканини відбувається протягом 3-4 місяців. Іноді операція поєднується з імплантацією.

Синус ліфтинг відкритого і закритого типу: особливості, відмінності, етапи

Синус ліфтинг буває відкритого і закритого типу. Перша процедура проводиться, коли висота природної кістки не досягає 7 мм. Щоб дістатися до гайморової пазухи лікар розрізає ясна, а потім просвердлює дірку. В утворену порожнину поміщає штучну кістку, а рану затягує спеціальною мембраною.

Закритий синус ліфтинг – це безшовна операція, яка проводиться якщо висота щелепи дорівнює мінімум 10 мм. Методика відрізняється тим, що штучна кістка вводиться в отвір для майбутнього штифта під зуб. Таким чином вдається поєднати нарощування з імплантацією.

Особливості синус ліфтингу в клініці Swiss-Dent

Для ліфтингу в клініці Swiss-Dent є все необхідне обладнання. Нарощування ясен характеризується хорошою приживлюваності, а імплантації проходять безболісно. Операція закритого ліфтингу проходить так:

 • Досліджується гайморова пазуха, а також щелепу хворого за допомогою комп’ютерної томографії. Так виявляються дефекти нижньої і верхньої частини ротової порожнини.
 • Виконується діагностика твердих тканин зуба, щоб виявити ознаки карієсу, а також інших інфекційних хвороб. При необхідності призначається лікування.
 • Якщо ротова порожнина здорова приступають до процедури ліфтингу.
 • Ввівши анестезію маленьким свердлом проробляють отвір в щелепи. Саме воно буде служити ложем для штифта під зуб.
 • За допомогою спеціального зонда поверхню пазухи піднімається, а вільний простір заповнюється матерією, замісної кісткову структуру.

Тривалість операції – 30 – 60 хвилин. Вона менш травматична, тому після нарощування відразу можна імплантувати штифт під штучний зуб. Переваги процедури – швидкість, низька ціна.

Відкритий синус ліфтинг – тривалий процес. Операція триває близько години – двох, після чого настає трьох-шести місячний процес відновлення. Відбувається це так:

 • У місці атрофії відшаровується фрагмент слизової, після чого просверливается ясна.
 • Новоутворена порожнина заповнюється підготовленої відсталої матерією.
 • На завершальному етапі відшарування ділянки слизової повертаються на місце і підшиваються.

Через місяць після процедури пацієнт повинен звернутися до лікаря для контрольної діагностики. Перевіряється чи прижилося, чи немає нагноєнь. При необхідності прописуються антибіотики.

Різниця між закритим і відкритим лифтингом в тому, що після відкритого приступати до імплантації штифта під зуб можна мінімум через півроку – коли щелепна кістка повністю відновиться. Для прискорення процесу наші стоматологи роблять все можливе.

Матеріали для синус ліфтингу в клініці Swiss-Dent

Стоматологи клініки Swiss-Dent нарощують верхню щелепу за допомогою чотирьох матеріалів:

 • Природна кісточка пацієнта. Фрагмент беруть з невидимою зони нижньої щелепи, а також тазостегнової області. Це самий травматичний спосіб відновлення ясна, але зате ймовірність відторгнення зведена до нуля.
 • Штучна кістка. Розробляється в лабораторних умовах під кожного конкретного хворого. Матеріал Maxgraft виготовлений з кісткової тканини австралійських донорів, тому демонструє відмінну приживлюваність.
 • Донорський матеріал. Перед імплантацією проводиться ретельне дослідження. Якщо донор підходить за всіма біологічними параметрами проводять вживлення його кісткової структури. Після цього спостерігають за характером приживлюваності.
 • Матерія тваринного походження. Володіє хорошими показниками приживлюваності. Вводиться в вигляді стружки або блоків.

Вид матеріалу вибирається виходячи з індивідуальних особливостей організму. Для алергіків готують Maxgraft, а не бажають ризикувати січуть фрагменти власної кісточки. Підхід знаходиться до будь-якого пацієнта.

Зробили ліфтинг: що не можна робити після

Щоб синус ліфтинг закінчився успішної імплантацією необхідно домогтися максимальної приживлюваності штучної матерії. Прислухавшись до порад ви зможете домогтися швидкої регенерації тканин:

 • Після маніпуляцій лікаря можливий тимчасовий набряк, який легко знімається, якщо докласти до щоки лід.
 • Навантаження верхньої і нижньої частини зубного ряду не рекомендується, тому перший тиждень є краще м’яку їжу, а воду пити через трубочку.
 • Кашель та чих варто придушувати поки максимально не затягнеться шви.
 • Від солодких напоїв, алкоголю, куріння відмовтеся, щоб не дратувати слизову.
 • Коли чистите зуби використовуйте м’яку щітку.

При виникненні будь-яких ускладнень звертайтеся до стоматолога негайно.

Краща стоматологія в Києві: де знайти, ціна

Swiss-Dent надає повний спектр стоматологічних послуг за доступною ціною. Більш докладно про вартість можете дізнатися на сайті. Ліфтинг ясна проводиться із застосуванням новітніх інструментів зі Швейцарії та Німеччини. Якнайшвидшому відновленню пацієнта сприяє хороша технологічна база стоматології.

У нас працюють фахівці високого класу: імплантології, ортодонти, хірурги. У кожного з них за плечима десятки найскладніших стоматологічних задач, які успішно вирішені. Ви можете звернутися до них з будь-якої стоматологічної проблемою і вам допоможуть.

Знайти нас можна за адресою:

 • Лівий берег, Київ, вул. Бориспільська 4
 • Правий берег, Київ, вул. Жилянська, 47
 • Бровари: вул. Київська 245 (лісовий квартал)