Вініри

 

Ми встановлюємо

Вініри
3 900 грн., замість 5 800 грн.
Цирконієві коронки
3 900 грн., замість 5 800 грн.

Вініри на зуби: способи і правила установки

Вінір – це декоративна накладка на зуб, що імітує поверхню емалі. Дана конструкція візуально коригує дефекти зубного ряду і дозволяє домогтися гарної посмішки за короткий час. Одягнувши пластинку поверх натуральних зубів можна приховати їх кривизну і отримати бажаний колір.

Виробництвом накладок займаються зуботехнічні лабораторії. Щоб накладки виглядали природно, їх виготовляють з м’яких і міцних матеріалів. Ці властивості важливі т. К. Платівки підганяються під колір і розмір зубів конкретних пацієнтів. А значить вони піддаються випробуванням ще на етапі виготовлення.

Вимоги до даного виду конструкцій завжди однакові – вони повинні витримувати постійні механічні дії і бути ідентичні здоровому зубу пацієнта. Сучасні матеріали, що використовуються у виробництві вінірів, справляються з цим завданням по – різному.

Види виниров: основні плюси і мінуси

На практиці використовують вініри з 5 матеріалів:

  • З оксиду цирконію – мають підвищену міцність і цветоустойчивостью. Чи не змінюють відтінок при тривалому контакті з фарбувальними речовинами. Стійкі до тріщин і сколів, якщо правильно виготовлені. З мінусів: коштують дорого і встановлюються тільки при наявності в клініці спецобладнання.
  • Люмініри – надтонкі порцелянові пластинки з домішкою фтору в складі. Надають лікувальну дію на натуральні зуби і не вимагають обточування емалі, перед установкою. Стійкість до фарбувальних речовин і міцність дозволяють носити пластинки протягом мінімум 20 років. Недолік: проводяться тільки в США.
  • З склокераміки – володіють природним блиском і високими адгезивними показниками. Товщина виробу від 0,3 – 1 мм. Підходять для корекції невеликих ділянок зубного ряду і не вимагають наявності спеціального обладнання при установці. Поруч з натуральними зубами непомітні. Недолік: висока ціна.
  • Композитні вініри – швидко встановлюються і коштують недорого. Виробляються з тих же матеріалів, що і пломби. При тривалому контакті з фарбувальними речовинами темніють. Схильні до сколів. Середній термін служби – 5 років. Підходять для тимчасово й корекції зубного ряду.
  • Керамічні вініри дорого коштують, довго виготовляються, але дозволяють домогтися практично ідентичною схожості з натуральним зубом. Такі накладки можуть стати природним захистом для природних зубних тканин.

Коли не можна встановлювати вініри

Вініри – легкий спосіб надати посмішці голлівудський блиск. Вони рятують там, де класичне відбілювання безсило. Показані прі не каріозних зміни емалі, наявності щербинок. Але іноді встановити їх неможливо за медичними показниками.
В яких випадках доведеться вибрати інший спосіб корекції?

  • Патологічний дефект прикусу
  • Сильне викривлення зубів
  • Стоншування твердих зубних тканин
  • Бруксизм

Відстрочити установку пластинок доведеться в разі карієсу або при наявності ранок у ротовій порожнині. Глибокі пломби потрібно замінити на спеціальний композитний матеріал, щоб поліпшити зчіплюваність з пластинками. Приклеювати накладки можна тільки до здорових зубах, тому консультація з лікарем обов’язкове.

Що робити перед тим як виготовляти вініри

На початковому етапі підготовки дантист виконує обточування зовнішньої оболонки зубів. Це робить їх гладкими, що в подальшому покращує Агнезі з накладками. Паралельно усувається наліт, який може стати причиною розвитку карієсу. Застосовуються антибактеріальні препарати, щоб усунути можливість поширення інфекції.

Щоб спростити процес приклеювання пластини, усуваються тріщини на зубах. До гладкої поверхні накладки прикріплюються надійніше. Виглядати природно конструкція буде тільки в тому випадку, якщо вибрати наближений до природних зубах відтінок. На першому етапі обстеження лікар враховує побажання пацієнта, що стосуються кольору пластинок.

Багато пацієнтів спочатку хочуть встановити білосніжні вініри. Це враховується при підборі матеріалу для виготовлення. Перевагу в такому випадку віддається кераміці або стеклокерамике. Оксид цирконію також дозволяє підсилити ефект білизни. А ще забезпечує захист природної зубної тканини від ушкоджень.

На кінцевому етапі підготовки робиться зліпок, який в подальшому вирушає в зуботехническую лабораторію. Основне завдання фахівців – домогтися максимальної схожості з натуральними зубами, але скорегувати дефектні зони. На час очікування пацієнтові можуть поставити тимчасові пластикові накладки.

Як ставлять вініри

Все залежить від обраного матеріалу. Керамічний вінір виготовляється шляхом пошарового накладання цементної пасти. Коли вдається домогтися бажаного відтінку накладку прикріплюється до потрібної дефектної зоні.

Вініри з оксиду цирконію робляться на фрезерному верстаті. Перед цим в комп’ютерній програмі виготовляється тривимірна модель конструкції. Але таку технологію може собі дозволити не кожна клин