Видалення кісти зуба

Кіста – це утворення у вигляді капсули, яке розвивається на корені зуба у відповідь на інфекцію в яснах. Коли знижується імунітет організм “включає” захисний механізм. На місці зараження з’являється мішечок, який дуже швидко заповнюється жовтою рідиною, що містить омертвілі клітини.

Поки мішечок не досягає 2 см пацієнт не здогадуватися про наявність кісти. Але як тільки розмір перевищує зазначену позначку з’являються відчутні симптоми: біль при накусиваніі, припухлість ясен, головний біль. Запущені випадки чреваті підвищенням температури тіла, збільшенням лімфовузлів, загальною слабкістю.

Небезпека кісти в тому, що вона швидко розвивається. Якщо не звернутися до фахівця на початковому етапі її розвитку можна втратити зуб і заробити незворотні проблеми з ротовою порожниною. Якщо міхур починає занадто тиснути на щелепні кістки пацієнт позбавляється сусідніх зубів і страждає від перелому щелепи.

Найчастіше кісти утворюються на жувальних зубах – молярах. Неозброєним оком освіта не помітити, так що єдиним способом побачити “ворога” поки що залишається панорамний знімок. Стоматологія Swiss-Dent проводить якісну діагностику і безболісне видалення кісти зуба.

Чи можна вилікувати кісту зуба без видалення

Відповідь – так, але тільки в тому випадку, якщо освіту в початковій формі. Стоматології відомо три стадії розвитку кісти, кожна з яких характеризується своїми особливостями. Визначити стадію можна по панорамному знімку і результатами гістологічної експертизи:

 • Гранулема – початкова стадія розвитку. Розмір ущільнення на корені не перевищує 5 мм, тому виражених симптомів воно не викликає. Невеликі болі в області поразки можуть з’являтися періодично. Дане освіту зростає за рахунок збільшення інфекційних клітин. Лікується терапевтично.
 • кістогранулеми – перехідна стадія між кістою і гранулемою. Діагностується, коли освіту досягає 8 мм в діаметрі. Викликає різкі болі в яснах, які не припиняються після прийому знеболюючих. Лікується ін’єкційно або шляхом очищення каналів.
 • Кіста – кінцева стадія, для лікування якої підходить тільки хірургічний спосіб втручання. Пузир швидко зростає, може стати причиною флюсу, локального запалення ясен, сильних болів, абсцесу. Така проблема потребує негайного вирішення.

Кісти бувають різними і від їх найменування залежить вибір оптимального способу лікування.

Види зубних кіст: оптимальні способи лікування

Утворюватися кіста може на різних етапах формування зубної кістки, а що найнебезпечніше – де завгодно. За місцем розташування її класифікують на кілька категорій:

 • Радікулярная – з’являється на корені паралельно з періодонтитом – гострим запаленням ураженої ділянки. Ускладнення виникають, коли бульбашка проростає в щелепних пазуху. може спровокувати нагноєння ясна. Найгірше наслідок захворювання – перелом щелепи. Оптимальний спосіб лікування – видалення частини ураженого зубного кореня.
 • Фолликулярная – утворюється, коли зубна тканина ще знаходиться в яснах і повністю або частково покриває її. Гальмує терміни прорізання зуба, що позначається на нормальному формуванні щелепи. Зазвичай виникає у віці 14 – 25 років у чоловіків. Лікується хірургічним методом.
 • кератокіста утворюється на зубі мудрості і поглинає частинки уражених тканин. Якщо ущільнення виникло в результаті складного прорізання органу його називають ретромолярній. Найпоширеніший метод лікування – видалення ураженої “вісімки”.
 • Резидуальний міхур виникає в лунці зуба після його видалення. Основна причина – зараження в процесі операції і допущені помилки при лікуванні. Освіта виникає при низькому імунітеті, не здатній боротися з інфекцією. Усувається шляхом застосування антисептичних препаратів. Стоматології дана процедура відомий під назвою цістосомія.

Вибір способу лікування залежить від стану ротової порожнини пацієнта. Оцінити його може тільки професійний стоматолог.

Видалення зубної кісти в Києві: етапи

Стоматологи клініки Swiss-Dent позбавляють ротову порожнину пацієнта від ущільнення двома способами: терапевтично, хірургічно. Перший спосіб охоплює кілька етапів:

 • Зубні канали промивають антисептичними засобами
 • Відкачують рідина з міхура до повного зменшення розмірів
 • Отриману порожнину наповнюють антисептичною препаратом для знищення оболонки
 • Поверх закладають пасту, що сприяє відновленню тканин
 • Після загоєння пломбують канал зуба.
 • Через півроку після процедури роблять контрольний знімок

Хірургічним методом видалення проводиться фахівцями клініки локально:

 • Січуть частина ураженої коронки, після чого естетично відновлюють тканину
 • Видаляють частина ураженого кореня так, щоб зовні це було непомітно.
 • Проводять повне видалення кореня, якщо інші варіанти неможливі.
 • Відкачують гній з каналів, обробляючи антисептиком уражену зону ротової порожнини. Після процедури призначають курс антибіотиків.

За термінової стоматологічною допомогою, а також безкоштовною консультацією професійного лікаря звертайтеся за адресою клініки Свісс Дент:

 • Лівий берег, Київ, вул. Бориспільська 4,
 • Правий берег, Київ, вул. Жилянська, 47,
 • Бровари: вул. Київська 245 (лісовий квартал)