Які види брекетів підійдуть саме вам?

Хто з нас не мріє про красиву усмішку? Якщо раніше рівні і білосніжні зуби були привілеєм голлівудських зірок – тепер за допомогою брекетів ви зможете виправити свій прикус в будь-якому віці.

Dental mirror showing lingual braces

На думку багатьох, брекет-система – це складна і неприваблива конструкція, яка зіпсує зовнішній вигляд і доставить масу незручностей, але чи так це? У цій статті ми розглянемо види брекетів, і які з них краще вибрати саме вам.

Які брекети вибрати: нюанси, на які варто звернути увагу

Установка брекет-систем з металу – класична методика корекції зубів. Якщо українці побоюються їх ставити через непривабливий зовнішній вигляд, то за кордоном металеві брекети особливо популярні. Перевагами даних систем є міцність і демократична вартість.

Такі брекети бувають двох видів: самолігуючі і лігатурні.

Вибираючи брекети для дітей, перевагу варто віддати саме лігатурним, оскільки вони дуже міцні і виконуються в різних кольорах. До того ж, міняти лігатуру можна кожен місяць.

При використанні самолігуючі брекетів зникає необхідність зміни лігатур, а ортодонта відвідувати потрібно буде набагато рідше. У конструкції даної системи встановлено спеціальні замочки для кріплення дуги, і, при необхідності, дуга може легко зніматися. У співвідношенні «ціна-якість» – це кращі брекети.

Результат пошуку зображень за запитом "брекеті"

Плюси їх установки наступні:

  1. Низький рівень тертя між пазами і дугою, завдяки чому зуби змінюють своє становище набагато швидше, ніж при використанні лігатурних систем.
  2. Конструкція безлігатурні брекетів полегшує чистку зубів.

Естетичний зовнішній вигляд

Брекети з сапфіра / кераміки відмінно підійдуть тим, хто не хоче привертати зайву увагу. Головною особливістю даних коригувальних систем є їх прозорість. Таким чином, брекети приймають відтінок зубної емалі і стають практично невидимими. Давайте розберемося, які брекети краще – сапфірові або керамічні?

Міцна кераміка ідеально повторює колір зубної емалі, не фарбується харчовими добавками і не створює відблисків на світлі. Системи з сапфіра потрібно встановлювати тільки на білосніжні зуби, адже вони абсолютно прозорі і помітно блищать.

Відносно якості, недорогі брекети з сапфіра можуть бути дуже крихкими, і при їх відклеюванні доведеться встановлювати систему повторно, а це не найдешевше задоволення. Крім того, у випадках, коли необхідно посилений тиск на зуби, ортодонти рекомендують не встановлювати кераміку або сапфіри, а віддати перевагу металевим брекетів.

Недорогі брекет-системи: пластик або комбінований варіант?

Пластикові брекети найдоступніші, однак, вони можуть фарбуватися. Якщо ви встановили абсолютно прозорі пластикові брекети, в процесі носіння вони обов’язково придбають відтінок.

Їх міцність також набагато менше, ніж у сапфірових і керамічних систем, тому вам доведеться уникати дуже твердої їжі.

Результат пошуку зображень за запитом "брекеті"

Комбіновані системи – кращий варіант для тих, хто хоче отримати ефективне лікування, не привертаючи уваги до своєї усмішці. Наприклад, на верхню щелепу ви можете встановити брекети з прозорою кераміки, а на нижню – металеву систему.

У будь-якому випадку, щоб правильно вибрати брекет-систему з урахуванням всіх особливостей вашого прикусу, необхідно звернутися до ортодонта. Тільки консультація досвідченого фахівця допоможе вам підібрати оптимальний метод корекції зубів.