Видалення зубів: показання, протипоказання, екстрені випадки

Видалення зубів цілком обґрунтовано вважається однією з найбільш радикальних процедур у стоматології. Адже сьогодні сучасна апаратура і рівень кваліфікації зубних лікарів дає можливість зберегти їх в більшості випадків. Але інколи іншого варіанту просто не залишається єдиним способом зберегти здоров’я пацієнта є видалення зуба.

Видалення зубів: показання, протипоказання, екстрені випадки

У стоматологічній клініці Swiss Dent наші фахівці готові виконати процедури різного ступеня складності (включаючи процедуру видалення зуба мудрості). Хірург-стоматолог, в першу чергу, намагатиметься ідентифікувати ступінь ураженості і запропонує (при можливості) альтернативне, не настільки радикальне лікування, яке дозволить максимально зберегти зуб або хоча б його частину.

У випадках, коли медицина, на жаль, безсила, здійснюється процедура безболісного видалення зубного каменю. В залежності від складності випадку її можна умовно розділити на 2 групи – планові і невідкладні. Кожна умовно ділиться ще на декілька категорій.

Невідкладне втручання потрібно в наступних випадках:

 1. При гострому гнійному запаленні ясен (видалення у даному випадку – оптимальний варіант, оскільки ситуація може бути при запущении загрожує остеомієліт та іншими ускладненнями).
 2. При сильному больовому синдромі, що виключає альтернативні види лікування.
 3. При осьовому переломі.
 4. При переломі коронкової частки, коли пломбування або будь-який інший лікувальний варіант недоступний.

Крім невідкладних ситуацій, бувають і планові. У їх числі такі випадки:

 1. Неправильне розташування зубів, що перешкоджає нормальному споживання їжі завдавати травми слизової оболонці ротової порожнини.
 2. Пухлина щелепи.
 3. Непрохідний кореневий канал, біля якого, до того ж, можуть розташовуватися кісти та ін.
 4. Ортодонтичне лікування.
 5. Інший метод лікування безсилий.

Ми прекрасно розуміємо, який стрес відчуває людина, коли розуміє, що йому необхідно терміново відправитися на прийом до стоматолога, тому ми намагаємося максимально дбайливо ставитися до наших пацієнтів, і докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти їх здоров’я. Процедуру видалення зубів ми здійснюємо швидко і безболісно, завдяки сучасним анестезуючою препаратів і професіоналізму наших фахівців.

Особливості процедури видалення зубів мудрості

Зуби мудрості – це окрема тема для стоматологів, адже часто саме вони викликають найбільше неприємностей у пацієнтів і складнощів в роботі у фахівців. Для пацієнта процес страшний больовими відчуттями і можливими ускладненнями, стоматолога ж часто доводиться мати справу з досить складними многокорневыми зубами.

Далеко не завжди наявність в ротовій порожнині зуба мудрості передбачає необхідність його видалення: вони абсолютно не заважають жити і нормально споживати їжу, напої. Але іноді, на жаль, вони стають дуже тривожним «сигналом».

До таких випадків можна віднести:

 1. Наявність сильних больових відчуттів, що зачіпають область вуха і щелепні нерви.
 2. Хронічний запальний процес.
 3. Зуб мудрості в період зростання почав руйнувати сусідній зуб.
 4. Відсутність достатнього вільного місця в ротовій порожнині для нормального росту зуба мудрості.
 5. Зуб мудрості травмує поверхню щоки або мови.

Як ви могли переконатися, процес видалення зубів досить кропіткий, в деяких випадках – складний, але у справжнього фахівця він не викличе жодних проблем в роботі. Якщо ви хочете видалити зуби швидко, безболісно, то вам слід віддати себе в руки справжніх професіоналів, що працюють в мережі стоматологічних клінік Swiss Dent. Ми чекаємо на вас!