Потемніння зубів – причини і наслідки

Голлівудська усмішка завжди вважалася кращий окрасою людини. Але щоб вважати її такою, вона повинна бути ідеальною – правильний прикус, рівна зубний ряд, білосніжна емаль і відсутність нальоту на зубах. Але що робити, якщо зуби раптом ні з того ні з чого почали темніти?

Сьогодні ми розберемося з Вами, дорогі клієнти нашої стоматології, що ж являє собою потемніння зубної емалі, які причини цього явища і як з ним боротися.

Потемніння зубів або фарбування емалі?

У більшості випадків, пацієнти схильні плутати такі поняття, як потемніння зуба та фарбування зубної емалі. Безумовно, кожен любитель кави, червоного вина або сигарет знає, як сильно зуби змінюють свій колір залежно від кількості вживання цих речовин. І ще він знає, що позбутися від такого потемніння можна за допомогою звичайної зубної щітки.

Є чимало способів провести якісне відбілювання зубів – від професійного стоматологічного відбілювання до народних рецептів. Важливо розуміти, що всі вони спрямовані на усунення фарбувальних речовин, які містилися у вині, кави або сигарети, і залишилися на поверхні зубів.

Емаль зуба сама по собі напівпрозора, і має ледь вловимий білястий відтінок. Той колір, який ми вигляд реальності – це майже завжди колір самого дентину, який знаходиться під емаллю. Ось він як раз і визначає, наскільки білі зуби у нас будуть. У минулих статтях ми розповідали про те, що на колір дентину впливають і спадковість, і вік (помічали, що у дітей зубки білі-білі, а у літніх – трохи желтоваты?), і безліч інших факторів.

Так от, коли зуб змінює колір зсередини, значить і проблему треба шукати всередині організму, а не робити безуспішні спроби самостійно зміни кольору зубів.

Симптоми глибокого потемніння зубів

Визначити, що потемніння зубів стає не звичайної косметологічної та естетичної проблемою, а сигналом до того, що в організмі існує певна проблема можна за такими критеріями:

•    зуб потемнів нерівномірно по всій поверхні – наприклад, покрився окремими цятками по гладкій поверхні або смугами по каналах на жувальних зубах;

•    потемнів тільки один зуб і/або декілька навколо нього;

•    потемніння сталося швидко, а не йшла довгим уповільненим процесом;

•    і самий головний симптом – у потемнілого зуба з’явилася чутливість при накусывании, постукуванні, дотику, контакті з гарячою або холодною їжею і напоями, різкому вдиху. Мабуть, хвороблива чутливість зубів – це терміновий сигнал про те, що потрібно негайно бігти на консультацію до стоматолога, щоб не довелося потім видаляти зуб або вдаватися до протезування.

Потемніння зубів: багато причин

На прийомі у стоматолога потрібно насамперед з’ясувати причину потемніння зубів. Серед них найчастіше початковий етап каріозного процесу, як правило глибокого і прихованого далеко всередині зуба, прийом деяких антибіотиків (тетрациклінового ряду) і навіть ендемічний флюороз, тобто надлишок фтору в організмі (ендемічний флюороз). Найчастіше це трапляється у жителів регіонів з надлишком фтору у воді. Але недолік фтору також може проявитися потемніння зубів, тому варто відвідати стоматолога і упевнитися, що потемніння зубів не пов’язано з рівнем фтору в організмі.

Цікаво, що причиною потемніння зубів може стати навіть улюблена професія – люди, які пов’язані з видобутком або обробкою кольорових металів нерідко страждають від глибокого потемніння емалі і мають нерівний колір зубів.

Як бачите, видів і причин потемніння зубів існує ціла безліч. Щоб встановити їх і вчасно впоратися з напастю, варто обов’язково звернутися за консультацією до стоматолога. В нашій стоматологічній клініці «Свісс Дент» ми завжди допоможемо Вам встановити причини потемніння, проведемо необхідні процедури для відбілювання зубів і розкажемо Вам, як зберегти здоров’я зубів і білизну посмішки!