Лікування гінгівіту

Гінгівіт – це запалення частини ясен, прилеглої до зуба. Поширена причина процесу – наліт, який накопичується в роті при неправильній або недостатньо ретельному чищенні зубів. Коли нальоту накопичується багато він осідає у країв ясен. Виникає роздратування м’язової тканини.
Між яснами і зубом утворюється кишеню, в який продовжують потрапляти залишки їжі. Якщо процес не зупинити хворобу починає прогресувати. М’яка тканина опухає і просідає, оголюючи частина зубної кістки. Якщо вчасно не лікувати гінгівіт кістка відшаровується від м’яких тканин, а зуб випадає.
Провокують хвороба такі чинники: прийом лікарських препаратів, поїдання твердої їжі, неправильно встановлені пломби, проблеми з кров’ю, серцем, печінкою, жовчним міхуром, порушення прикусу. Ризик виникнення гінгівіту підвищений у людей з цукровим діабетом, ревматизмом, а також тих, що палять, алергіків.

Діагностика гінгівіту в Києві: симптоми, стадії

Звертаючись до стоматолога раз на півроку ви знижуєте ризик появи гінгівіту на 98%, а розвиток запущених стадій зводите до нуля. Якщо Ви маєте певні симптомів краще не лікувати хворобу в домашніх умовах, а звернутися до фахівця.

У клініці Swiss-dent діагностують п’ять стадій захворювання, кожна з яких вимагає професійного втручання:

 • Гінгівіт в катаральній формі характеризується відшаруванням м’яких тканин від зуба на пару міліметрів з – за нальоту. Процес зазвичай протікає безболісно, ​​але можуть спостерігатися симптоми: набряк, кровоточивість, легке почервоніння ясен під час чищення, жуванні. На цьому етапі лікування ще не важко.
 • Коли зубний наліт твердне гінгівіт переходить в наступну стадію – виразкову. Пацієнт відчуває свербіж, печіння в ротовій порожнині, спостерігається кровоточивість, запалюються лімфовузли, підвищується температура.
 • Запущена стадія виразкового гінгівіту переходить в гипертрофическую форму. Спостерігається відшарування м’яких тканин від зуба, а симптоматика яскраво виражена: ротова порожнина червоніє, болить, підвищується чутливість зубів.
 • Атрофічний гінгівіт – стадія, яка веде до пародонтозу. На даному етапі стоншується десневая тканину, а зубні коріння оголюються. Підвищується чутливість зубів до перепадів температур, а також солодкої, кислої їжі.
 • При десквамативної стадії захворювання у пацієнта є всі шанси втратити зуб. Процес набуває незворотного характеру, а слизова покривається виразками багряного кольору.

За формою поширення гінгівіт поділяють на частковий і великий. Діагностують захворювання за допомогою стоматологічного зонда. Чим він глибше входить в ясна, впираючись в край зуба, тим важче форма.

Лікування гінгівіту в Swiss-dent: ефективні методи

Щоб зупинити хворобу на початковій стадії наші стоматологи вдаються до простого, але дієвого методу – усунення зубного нальоту за допомогою ультразвукового апарату «Вектор». Для закріплення ефекту прописується вітамін С або кальцій.
Більш запущену форму захворювання доводиться лікувати антибіотиками. Ліки підбираються з урахуванням індивідуальної переносимості пацієнта. При необхідності призначаються препарати місцевого значення – мазі, антибактеріальні ополіскувачі.
Гінгівіт в гіпертрофованої і атрофической формі вимагає операції. Гінгівопластика або підшивання м’яких тканин, прилеглих до зуба, в нашій стоматології проводиться швидко і безболісно.
Лікування десквамативного гінгівіту проводиться з урахуванням стану щелепи пацієнта. Крім операції і антибактеріальної терапії ми також проводимо коригування зубного ряду, якщо це необхідно.

Гінгівіт у дітей: профілактика та поради

У дітей гінгівіт протікає майже так само, як і у дорослих. Симптоматика аналогічна, методика лікування теж, але є одна відмінність – швидкість переходу хвороби від однієї форми до іншої. Якщо у дорослого цей процес займає місяці, то у дитини з – за прискореного обміну речовин розвивається за дні.
Щоб не допустити до операції, при перших же симптомах ведіть малюка до стоматолога. А краще уникнете проблему, адже ціна недбалості дорога. Кілька корисних порад допоможуть уникнути біди:

 • Навчіть дитину чистити зуби з усіх боків
 • Вибирайте для нього м’яку зубну щітку
 • Дитячі пасти підійдуть для малюків дошкільного віку. Потім можна перейти на трав’яні (без фтору).

Краща стоматологія в Києві: адреси, вартість лікування

Наша клініка проводить лікування запальних процесів ясен на найсучаснішому обладнанні. Якщо вам потрібно усунути гінгівіт будь-якої форми ви можете звернутися до нас. Вартість послуг залежить від
складності роботи, але ми завжди прагнемо зробити ціну доступною.
Шукайте нас за адресою:

 • вул. Жилянська, 47;
 • вул. Бориспільська, 4;
 • Бровари: вул. Київська, 245