Як проходить процес загоєння після імплантації зубів

Імплантація – сучасний метод протезування. Титанові імпланти відрізняються безпекою, довговічністю і зручністю. Ми розповімо вам про те, що ж відбувається після імплантації зубів і які дії потрібно зробити, щоб відновлення пройшло швидко і успішно.

Терміни загоєння після імплантації

Одним з незаперечних плюсів цього методу протезування є те, що вже на наступний день після операції пацієнт може повернутися до звичного життя.

Через 7-10 днів після імплантування лікар-стоматолог знімає шви. Іноді ця процедура може бути відкладена на кілька днів або навіть тижнів, наприклад, якщо ясна після імплантації зуба сильно збуджена або виникли інші тимчасові ускладнення.

Саме загоєння після імплантації зубів в середньому займає 2-4 місяці. Процес відновлення залежить від:

• фізіологічних особливостей пацієнта;
• його віку і статі;
• дотримання рекомендацій лікаря.

Велику роль також відіграє місце установки імпланта. Наприклад, якщо він був імплантований в нижню щелепу, то загоєння проходить протягом півтора-двох місяців. Для верхньої ж щелепи оптимальним терміном повного відновлення є 2-3 місяці.

Як прискорити загоєння після імплантації зубів

Поле операції лікар дає пацієнтові рекомендації, які допоможуть зробити відновлення швидким і безболісним.

Через кілька годин після установки імпланта необхідно:

• охолоджувати шкіру щоки за допомогою кубиків льоду або охолоджуючих пов’язок, щоб запобігти виникненню набряку;
• якомога менше лежати, щоб не збільшувати кров’яний тиск в голові;
• почекати з прийомом їжі і гарячих напоїв до закінчення дії анестезії, щоб уникнути болю після імплантації зубів, яка може виникнути через ненавмисного опіку слизової або прікусиванія щоки.

Лікарі категорично забороняють в період відновлення:

• вживання алкоголю;
• куріння;
• заняття спортом і надмірні фізичні навантаження;
• відвідування сауни і басейну;
• вживання гострої і твердої їжі.

Доглядаємо за зубами правильно

Не менш важливий для загоєння і догляд після імплантації зубів. Стоматологи рекомендують спочатку відмовитися від зубної щітки і полоскати рот антибактеріальним розчином. До звичної чищенні зубів можна буде повернутися лише тоді, коли всі набряки і запалення спадуть. Варто подбати про те, щоб щітка була м’якою, що не ушкоджувала зуби і ясна під час догляду за порожниною рота.

Пацієнтам, які пройшли імплантацію, лікарі радять користуватися ополіскувачем або іригатором – його пульсуючі струмені води дозволять очистити ротову порожнину в самих важкодоступних місцях, до яких щітка просто не може дістатися.

Плюс обов’язковим залишається правило регулярного відвідування стоматолога, яке актуально для всіх. Огляд раз на рік дасть можливість не допустити нових проблем із зубами, упевнитися в тому, що операція пройшла успішно і красі вашої посмішки нічого не загрожує.