Карієс і імплантація нових зубів – поетапно

Кожну дитину ще з появи перших зубів лякають таким собі «злим і страшним сірим вовком» – жахливим карієсом, який обов’язково наздожене, якщо малюк буде поглинати багато цукерок або забуде почистити зубки. Але чи так це насправді, чи дорослі часом і самі не знають, з чим мають справу, кажучи це страшне слово «карієс»? Давайте дізнаємося!

В одній з минулих статей блогу стоматології «Свісс Дент», ми дізналися про причини і профілактику карієсу, а також викрили чимало міфів, якими оповите це страшне (чи не дуже?) Захворювання. Тепер же давайте розберемося, яка клінічна картина цієї хвороби.

Які бувають види карієсу?


У попередніх статтях ми визначили, що карієс – це саме Розповсюдження в світі захворювання, яке призводить до руйнування тканин зуба, емалі та дентину.

Видів карієсу всього два, і відрізняють його як раз по етапу, на якому в даних момент знаходиться руйнівний процес. Якщо на зубі утворилося тільки демінералізованою плямочка (в залежності від активності або зупинки процесу воно може бути білим або забарвленим), то такий карієс називають раннім. Якщо ж почався процес руйнування твердих тканин зуба – це карієс пізній стадії, при якому терміново потрібно бігти до стоматолога «Свісс Дент» і рятувати свої зубки від подальшого руйнування і видалення.

На пізній стадії карієс, в залежності від глибини ураження, розрізняють поверхневий, середній і глибокий. Різниці в симптоматиці лише в тому, що біль і дискомфорт з’являються частіше, проявляються сильніше, і призводять до запалень набагато швидше.

Як утворюється карієс зубів?

Коли людина пережовує їжу і завершує трапезу, на його зубах залишаються маленькі частинки – залишки їжі, які в зв’язці зі слиною продовжують перероблятися і розсмоктуватися після закінчення прийому їжі. Очистити зуби від цієї субстанції повністю сам організм не може, тому потрібно допомогти йому зубної ниткою (щоб вичистити міжзубні проміжки), зубною щіткою (щоб очистити поверхні зубів, особливо жувальні), і ополіскувачем (щоб зняти залишки з усієї порожнини рота і закріпити результат) . Якщо не зробити цього після їжі протягом 72 годин, то цей м’який наліт затвердіє і осяде на зубі, немов скам’янілість.
Але в цій скам’янілості все ще живуть бактерії, які переробляють вуглеводи в кислоту. Поки триває цей процес всередині утворився нальоту, зубна емаль в цьому місці пом’якшується і пом’якшується, а стоматолог вже може діагностувати біле або пигментированное каріозна пляма.

Це і є процес зародження карієсу, який в майбутньому призводить до руйнування і навіть до ризику видалення зуба стоматологом-хірургом.

Розвиток карієсу: друга стадія


Отже, каріозний процес почався, а до стоматологів в клініку Ви так і не потрапили. Воно й не дивно, адже перша стадія карієсу практично бессимптомная і не доставляє неприємних відчуттів пацієнта. Але процес посилюватиметься – емаль стає м’якше, тонше, її захисні властивості знижуються, і ось бактерії вже добралися до дентину, який не так стійкий до процесу карієсу. Тому розвиток хвороби різко прискорюється, і незабаром пацієнт вже відчуває «дірку в зубах», куди весь час потрапляє їжа. І якщо вона ще не почала хворіти, то незабаром стане, адже вичистити нові залишки їжі з кріозной порожнини неможливо ні зубною щіткою, ні ниткою, ні найкращими ополаскивателями. А це означає, що розвиток хвороби починається знову і знову, і ось пацієнт вже хапається за голову і біжить до стоматолога.

А той вже діагностує середній або глибокий карієс, хапається за бормашинки, а недбайливий пацієнт тим часом нарікає на погані гени і екологію.

Що ж робити, щоб не захворіти карієсом знову?

Напевно, тепер Ви нітрохи не здивуєтеся вже набридлому раді чистити зуби два рази в день, використовувати зубну нитку і ополіскувач. Намагайтеся дотримуватися режиму харчування, позбутися від пристрасті до куріння, їжте більше овочів і перевіряйте зубки у стоматолога раз на півроку. Адже, як бачите, видів карієсу зовсім не багато – й запобігти підступне захворювання або виявити його на ранній стадії – значить зберегти здоров’я зубів на довгі-довгі роки.

Але якщо все ж Ваш зуб остаточно пошкоджений карієсом – необхідна якісна заміна. В цьому випадку допоможе імплантація.

Як відбувається імплантація зубів

Імплантація зубів процес досить тривалий, але результат вартий витрачених зусиль, адже відрізнити штучний імплант від справжнього зуба дуже складно. Крім того, сучасні методи імплантації зубів гарантують, що новий зуб приживеться з ймовірністю 97%, а сама процедура менш травматична, ніж видалення зуба мудрості. Комплексне обстеження також зводить до мінімуму виникнення ускладнень, завдяки чому ви зможете повернутися до роботи і звичних справ вже на наступний день.

Як підготуватися до імплантації

Перед процедурою необхідно виключити всілякі чинники, що заважають установці протеза. Слід виділити категоричні і відносні протипоказання для імплантації зубів.