Як зберегти здоров’я зубів: поради стоматологів

Ви помічали, що в будь-якій сучасній клініці можна зустріти не тільки стоматолога, але і парадонтолога, ортодонта, стоматолога-терапевта, хірурга, ортопеда, гігієніста? Всіх і не злічити. Але кожен фахівець відповідає лише за одну частину здоров’я порожнини рота. Це означає, що «здоров’я зубів» – поняття складне, і включає в себе здоров’я всієї порожнини рота разом з м’якими тканинами.

Ось чому відповідь на питання «як зберегти здоров’я зубів» важко відповісти двома словами. Ми вирішили об’єднати свій стоматологічний досвід в один корисний матеріал і сподіваємося, що ці доступні рекомендації допоможуть Вам зберегти зуби здоровими на довгі роки.

Від чого залежить здоров’я зубів?

Прийнято виділяти три основних фактори, що впливають на здоров’я зубів: спадковість, спосіб життя і гігієна. І раз вже з генетикою сильно не посперечаєшся, то два інших пункти без праці може осилити кожна сучасна людина.

Спосіб життя та здорові зуби

Стан зубів є лише частиною загальної картини Вашого здоров’я. Тому перехід до здорового способу життя здатний воскресити Ваші зуби!

ЦІКАВО ЗНАТИ

В результаті клінічних досліджень вчені довели, що зуби мають здатність відновлюватися при налагодженні загального тонусу організму. Ця можливість обмежена, але при правильному підборі харчування, а також засобів для догляду, зубки можуть частково відновитися без втручання фахівця.

До здорового способу життя віднесемо і відсутність шкідливих звичок. І в їх числі вживання фарбувальних напоїв (вино, кава), їжі контрастних температур і кислотовмісних продуктів. Навіть багаті вітамінами цитрусові можуть запросто пошкодити емаль зуба. А ось корисні звички потрібно примножити: як мінімум, випивати 1,5–2 літра чистої води в день. Це провокує виділення слини, склад якої благотворно впливає на зубну емаль, тим самим покращуючи зносостійкість поверхні зубів.

Правильний догляд за порожниною рота

У різноманітті рад і засобів по догляду сьогодні може розгубитися навіть досвідчений користувач. Тому ми створили список з п’яти обов’язкових пунктів, які допоможуть Вам істотно продовжити здоров’я порожнини рота і подарують здорову посмішку:

1. Відвідування стоматолога раз на півроку

Здається, ця банальна фраза вже встигла набити оскому, але без відвідування стоматкабинета, і правда, не обійтися. Крім того, це дійсно самий легкий спосіб: всього-то потрібно зазначити в телефоні дві «нагадувалки» і просто довірити догляд фахівця.

2. Щоденна дворазова чищення зубів

Вранці чистимо зуби для оточуючих, а ввечері – для себе. Це одна з наймудріших стоматологічних приказок. І правда, вранці варто освіжити ротову порожнину для майбутнього спілкування, а ввечері – щоб витягти з зубів всі запаси їжі. Якщо цього не зробити, вночі Ваш вечеря почне буквально гнити на зубах і між ними, і тоді доведеться бігти до стоматолога не тільки на огляд.

3. Правильне харчування і зміцнення організму

Не будемо лукавити, кожен з нас час від часу дозволяє собі цукор, алкоголь, кава, борошняні вироби або кислотовмісні фрукти. Але секрет не в тому, щоб повністю відмовитися від «шкідливої» їжі, а в тому, щоб вживати її з розумом. З’їли апельсинки – заїжте скибочкою сиру, випили кави – запийте водою, дозволили собі солодке або алкоголь – скористайтесь ополіскувачем. Також не забувайте вживати горіхи і тверді фрукти в якості тренування щелеп.

4. Різноманітність гігієни

Однієї зубної щітки недостатньо. Навіть з насадкою для мови. Навіть електричної. Будь. Обов’язково потрібно використовувати у своєму арсеналі як мінімум зубні нитки, йоржики і ополіскувачі. Ігнорувати ці кошти все одно що ігнорувати використання мочалки в душі – так само недоречно і неефективно.

5. Правильний вибір гігієнічних засобів

Як водиться, глянцеві журнали і відеореклама є основними порадниками у виборі гігієнічних засобів. У результаті пацієнт робить вибір на користь абразивної пасти або невідповідному зубної нитки і не розуміє, чому його стан не поліпшується. Тут ми, мабуть, повернімося до першого пункту. Щоб не витрачати гроші на вітер, слід звернутися за порадою до професіоналів. На щастя, консультація лікаря стоматолога в сучасній клініці сьогодні доступна кожному.

Ось такий невеликий список ми склали для Вас, шановні клієнти. Читайте наші нові статті та дізнавайтесь більше про те, як зберегти здоров’я зубів на довгі роки. Спробуйте слідувати нашим рекомендаціям протягом деякого часу, і через кілька місяців Ваша здорова усмішка засяє яскравіше голлівудських зірок.