Незнімний протез – чи варто використовувати

При слові «протезування», напевно, кожен бачить себе інвалідом і з жахом реагує на це слово. Але що таке протезування зубів і які бувають його види, ми спробуємо по максимуму розповісти в цій статті.

Причини, чому зуб руйнується

Дуже часто буває, що здорові на вигляд зуби виявляються сильно ураженими карієсом зсередини. Таке відбувається, коли під час поганої чистки зубів залишаються частки їжі між зубами, а також при використанні щітки невідповідною жорсткості, що призводить до того, що на зубах залишається зубний наліт, який руйнує емаль зуба. При візуальному огляді пацієнт не бачить руйнування і карієс проникає вглиб, вражаючи повністю весь зуб. Та й екологія, стрес і інші причини не менше згубні для зубів.

І ось, Ви прийшли до лікаря-стоматолога, він починає лікувати зуби і з’ясовується, що через глибокого карієсу немає можливості поставити пломбу, так як немає гарантій, що вона не випаде на наступний же день. Тому одним варіантом, який зможе запропонувати лікар, є установка незнімного зубного протеза.

Протези, які встановлюються на один зуб

Існує кілька видів незнімного протезування, а який вибрати, залежить не від Вас, а від клінічного випадку і його складності:

1. Вініри – дуже тонкі пластинки з кераміки, які приклеюються на передню, лицьову частину зуба і за кольором не відрізняються від зубної емалі. Встановлюються тоді, коли пошкодження розташовано в зоні посмішки і для цього практично немає необхідності обточування зуба;

2. Виберіть, за допомогою яких можна відновити невелику частину зуба, а також велику частину, утворену після лікування карієсу. Встановлюються, коли пошкодження зачіпає не тільки передні, але і жувальні зуби. Виберіть не стають пористими, не вбирають речовини, які забарвлюють і практично не піддаються руйнуванню;

3. Коронки ставляться тоді, коли є пошкодження зуба або велика частина зруйнована і поставити пломбу немає можливості. Завдяки коронкам відновлюється зуб, зруйнований навіть дощенту.

Незнімні протези (мостовидні)

Це злита конструкція, яка встановлюється за відсутності трьох або декількох зубів, і імітує три-чотири зуба. Вони не є опорними, тому надягають на обточені живі зуби. Завдяки їм можна відновити відсутній зуб. У таких протезах багато недоліків:

1. Необхідність обточувати сусідні зуби і видаляти корінь;

2. Не навантажує щелепу;

3. Не запобігає розсмоктування Вашої кістки;

4. Жувальна функція обмежується.

Тому незнімні мостовидні протези застосовуються, якщо немає можливості використовувати більш ефективні протези.

Також є адгезивні мостоподібні протези, які представляють собою одну коронку і кріплення з боків на опорні зуби. Такі мостовидні протези вважаються більш щадними, оскільки практично не потребують обточуванні або взагалі не обтачиваются. І у них, як і у попередніх, багато недоліків, в тому числі неможливість повноцінно виконувати функції натурального зуба.

Незнімні протези, що встановлюються на імплантатах

Є найефективнішими, коли повністю втрачені зуби. Являють собою циліндричний корінь з титану, який імплантується в саму кістку. А потім через кілька місяців (цей час необхідно, щоб імплант прижився) встановлюється керамічна коронка. А на період приживлення встановлюється тимчасова коронка.

Доглядати за протезами необхідно так само, як і за звичайними зубами. Щоденна гігієна порожнини рота, а також відвідування стоматологічної клініки два рази в рік.

І пам’ятайте: проблему треба вирішувати, але не залишати на потім!

Чи варто відмовлятися від протезування зубів?

Випадання зуба може обернутися в проблему, якщо вчасно не вирішити задачу. Здавалося б, один випав зуб ні на що не вплине. Але з часом, відмовившись від процедури відновлення, можна відчути на собі всю згубність ситуації. Втративши додаткову опору, інші зуби зміщуються. Деформація прикусу викликає дискомфорт і незручності.

Навантаження, раніше розподілялися рівномірно, негативно впливає на стан решти. Зсув зубів може викликати патологію щелепного суглоба. Байдуже ставлення до себе потягне за собою спотворення обрисів особи. При першій же можливості, зверніться до стоматолога «Swiss-Dent».

У попередніх статтях ми розповідали про імплантацію – один із способів повернути здорову, гарну посмішку. Навіть при відсутності коренів, ми зможемо повністю відновити зубний ряд за допомогою імплантів. Метод відноситься до незнімного протезування, про який докладніше розповідається нижче.
Якщо з якихось причин у вас немає можливості скористатися имплантом, протезування зубів в Києві – найкращий вихід із ситуації. Сучасна методика протезування дозволяє безболісно відновити зруйнований зуб, з огляду на його колір і форму. Протез не буде виділятися, агресивно впадаючи в очі.