Неприємний запах з рота: причини і лікування

Кожен психолог без перебільшення скаже Вам – всі Ваші біди криються у Вашій же голові. Сумніви, невпевненість в собі, низька самооцінка і інші неприємності можна легко побороти однією тільки силою думки і вірою в себе.

Але що робити, якщо винуватцем цих псіхологічних проблем став галитознеприємний запах з рота, що відлякує від Вас усіх знайомих і не знайомих?

У чому ж причина неприємного запаху і як з ним боротися – читайте далі!

Причини неприємного запаху з рота

Несвіже дихання може виникати раптово, з’являтися періодично або бути постійним супутником протягом дня.

Розрізняють істинний і псевдогалітоз. Причини можуть бути як в особливостях фізіології, обміну речовин людини, так і виступати симптомом хвороб.

Псевдогалітоз визначають, коли існує ледь вловиме несвіже дихання, відчувається при близькому контакті з людиною, у великій мірі сам пацієнт перебільшує масштаб проблеми).

Галітофобія (у пацієнта переважають страх і переконаність, що у нього погано пахне з рота, а стоматолог не може виявити очевидних підтверджень цьому). Залежно від того, скаржиться пацієнт на «ранкове» дихання (відсутність свіжості в порожнині рота з пробудженням) або «голодне» дихання (неприємний запах натщесерце), лікар може припустити можливі причини його появи.

Результат пошуку зображень за запитом "запах з роту"

Основні винуватці фізіологічного галитоза – наліт на зубах і задньої третини мови, зубні камені, залишки їжі в порожнині рота, «пахучі» продукти, які людина з’їла напередодні, мікроорганізми, тютюн, алкоголь.

Як це працює?

Слина в нормі очищає поверхню зубів і мови, постійно знижуючи активність бактерій завдяки своїм складом. При поганій гігієні порожнини рота і скупченні нальоту мікроорганізми (в основному анаеробні бактерії) в результаті активної життєдіяльності виробляють сірководень, який і надає повітрю, що видихається неприємний відтінок.

Під час сну людина тривалий час перебуває в спокої, в роті знижується виділення слини і її рух, бактерії користуються цим і як результат – несвіже дихання вранці. Після чищення зубів і полоскання порожнини рота всі процеси починають рухатися, запах проходить.

Патологічний галітоз може виникати як наслідок хвороб зубів, ясен, мигдаликів (оральний), так і бути симптомом хвороб інших органів.

Як позбутися від запаху з рота (галітозу)?

Пийте більше води. Якщо організму не вистачає рідини, всі його органи і системи працюють зі скрипом. Це справедливо і щодо слинних залоз, а в слині, між іншим, містяться кисень і ферменти, які не дозволяють бактеріям розмножуватися надміру.

Результат пошуку зображень за запитом "гігієна рота"

Приправляйте їжу спеціями. У зернятках кардамону ховається цінну речовину цинеол, що володіє потужним антисептичну дію, патогенна флора боїться його як вогню. Насіння фенхелю і палички кориці теж можуть використовуватися в якості натуральної антибактеріальної жуйки.

Пийте йогурт. За дослідженнями японських дослідників, корисні бактерії з кісломолочку можуть витісняти шкідливі мікроорганізми з ротової порожнини, тим самим сприяючи зниженню кількості сірчистих виділень.

І найголовніше, дотримуйтесь гігієни порожнини рота.

Ретельне чищення зубів – мінімум двічі в день, а в ідеалі – після кожного прийому їжі.

Подружись із зубною ниткою, особливо якщо нормально обробити рот немає можливості.

Не забувайте про мову: раз в день удаляй з нього наліт м’якою зубною щіткою або шипастих накладкою на її зворотному боці, рухаючись від кореня до кінчика.