Діагностика у стоматолога: як проходить огляд

Перше відвідування стоматолога часто пов’язано з почуттям тривоги і хвилювання, а у малюків – навіть страху. Щоб не боятися дантистів, давайте з’ясуємо, що ж буде відбуватися під час діагностичного візиту.

Щоб максимально точно охарактеризувати ваш стоматологічний стан, фахівці користуються суб’єктивними і об’єктивними методами обстеження:

  1. Суб’єктивний опитування пацієнта – з’ясування, чим і коли хворіла людина, чи є у нього хронічні недуги і які саме скарги щодо зубів у нього є.
  2. Об’єктивне обстеження після вступного розмови – огляд стоматолога в спеціалізованому кріслі за допомогою медичних інструментів.

На що найчастіше скаржимося?

Розмова про фізичне здоров’я дуже важливий, щоб скласти повну картину вашого стану і провести правильне лікування. Хронічні захворювання, алергія на медичні препарати, спадкові чинники і шкідливі звички допоможуть виявити «слабкі» місця. Особливу увагу на прийомі у стоматолога приділяється скаргам пацієнта.

Якщо є біль, доктор постарається з’ясувати:

  1. час її виникнення (вночі, вдень, постійно);
  2. характер больового синдрому (ниє, смикає, пульсує) і його тривалість;
    локалізацію.

Обов’язково варто розповісти лікаря про попередньому лікуванні подібної проблеми і його успішності, якщо це не перша скарга.

Первинний огляд

Як проходить огляд у стоматолога в кріслі? Щоб оцінити стан зубів, ясен, слизової оболонки і ротової порожнини в цілому, лікарі користуються такими методами як перкусія, пальпація, зондування, визначення рухливості і т. д.

Пов’язане зображення

Спочатку доктор огляне загальний стан щелепи при зімкнутих зубах. Піднімаючи стоматологічним дзеркалом розслаблену нижню і верхню губу, а також злегка відтягуючи щоку, можна обстежити переддень рота, визначити наявність червоної облямівки, проблем в куточках, розташування верхньої і нижньої вуздечок. Приділяється увага і станом губ, їх лущення, появі лусочок або твердих кірочок.

Профілактичний огляд ротової порожнини – це перевірка слизової на внутрішній поверхні щік. Діагностика кольору, консистенції і кількості слини, а також характеру прикусу (співвідношення зубних рядів).

Наступний етап – діагностика стану ясен і мови. Їх колір в нормі повинен бути блідо-рожевим, а поверхня – гладкою, без виразок і пошкоджень. Стоматолог визначить поява патологічних змін в яснах, а також наявність і глибину пародонтальних кишень. Особлива увага приділяється скаргам на підвищену чутливість мови і хворобливість.

Огляд кожного зуба

Головне, що зробить кваліфікований лікар-стоматолог – проведе ретельний огляд кожного зуба окремо за допомогою шпателя, зонда і дзеркала. Крім оцінки форми і цілісності зубів, увага приділяється кольором і блиску емалі, наявності каріозних проявів або інших дефектів.

Щоб консультація стоматолога була повнішою і інформативною, вам можуть призначити додаткове обстеження – рентген (звичайний, панорамний), лабораторне дослідження, комп’ютерну відеодіагностики та інше.

Пам’ятайте, що регулярний профілактичний огляд у дантиста і правильна гігієна – запорука здоров’я ротової порожнини!