Читаємо по зубах: які захворювання ховаються за карієсом?

Відомо, що хвороби зубів часто тягнуть за собою інші захворювання організму. Однак, існує і зворотний зв’язок. Іноді проблеми з певними різцями можуть свідчити про хвороби внутрішніх органів, тому слід знати, на що варто звернути увагу, якщо раптово виникла зубний біль. Давайте розбиратися і приймати до відома корисну інформацію.

Ставимо діагноз по зубах

На думку фахівців нетрадиційної медицини, кожен зуб відповідає за певний внутрішній орган в тілі людини. Так, складності з молярами можуть сигналізувати про хворобах шлунка або підшлункової. Якщо болять різці, варто перевірити нирки і сечовий міхур. Також вони відповідають за повноцінну роботу репродуктивної системи.

Премоляри пов’язані з товстою кишкою і легкими, а ось ікла відповідають за печінку і жовчний. Що стосується зубів мудрості, то їх болючість може свідчити про проблеми з серцем або судинами. Аритмія або варикоз в даному випадку, найбільш ймовірні захворювання.

Стан ясен також взаємопов’язане зі здоров’ям людини. Недарма труднощі з ними починають з’являтися після тридцяти. При проблемах з яснами варто звертатися за консультацією до стоматолога, але не полінуватися при цьому пройти обстеження внутрішніх органів. В даному випадку краще перестрахуватися, ніж потім довго і болісно лікується від існуючої хвороби.

Слухаємо офіційну медицину

Зворотний зв’язок між зубами і внутрішніми системами організму підтверджує офіційна медицина. Найбільш поширений недуга – карієс може стати причиною спалахів різних інфекцій в носоглотці. Причинами частих тонзилітів і гайморитів іноді корисно пошукати саме в зубах.
Також від ускладнень у ротовій порожнині страждає шлунково-кишковий тракт.

Запалення зуба може стати причиною потрапляння хвороботворних мікробів в травну систему і призвести до виникнення гастриту. Найбільш частим проявом цієї хвороби є постійний неприємний запах з рота.

Біль

Зубний біль часто провокує появу головного болю, а іноді і серцевого. Справа в тому, що нерв різця передає сигнали в центральну нервову систему, що спричиняє появу інших неприємних відчуттів. Тут і пара болезаспокійливих не допоможе.

Саме з вищевказаних причин, слід ретельно стежити за здоров’ям рідних зубів. Якщо нехтувати їх своєчасним лікуванням, існує ризик заробити інші більш серйозні захворювання. Профілактика теж важлива, адже допомагає виявити проблеми у початковій стадії.

Не запускайте зуби, звертайтеся до нас і хай ваша усмішка буде не тільки прекрасною, але і здоровою!