Вагітність – не хвороба, а прекрасний стан

Найпрекрасніші моменти в житті будь-якої жінки – відчувати биття серця всередині, поштовхи ніжками. І в ці прекрасні моменти хочеться, щоб нічого не затьмарювало, щоб маленьке диво було в безпеці.

Але трапляється так, що якщо до вагітності жінка не подбала про здоров’я зубів, то часто саме в цей період і з’являються проблеми з зубами. Це викликано тим, що організм жінки працює вдвічі більше, і при недостатній кількості кальцію в організмі, починає кришитися зуб.

В статье мы расскажем, как лечить зубы во время беременности.

Необхідність у лікуванні

Будь-який запальний процес, а вже тим більше інфекційний, супроводжується виділенням токсинів в організм жінки, що загрожує для розвитку і здоров’я майбутньої дитини. Звичайно, організм жінки в цей період буде витрачати всі сили на нейтралізацію, від чого і з’являються сильні токсикози і навіть ускладнення вагітності.

І карієс може бути не єдиною проблемою – під час вагітності також відбувається зміна гормонального фону, тому це може бути причиною виникнення гінгівіту у вагітних, при якому кровоточать ясна, з’являється запах з рота або розростається яснева тканина.

Тому, як не хотілося б уникнути зустрічі зі стоматологом, все ж похід до нього буде самим правильним рішенням. А самим оптимальним періодом для візиту до стоматолога вважається другий триместр.

Анестезія у стоматолога: за і проти

Багато вагітні жінки дуже бояться робити анестезію, припускаючи, що від неї багато шкоди дитині. Але насправді, буде гірше, якщо її не робити. Тому що біль – це стрес, а також нерви, які негативно впливають на дитину.

А завдяки сучасній медицині, можна лікувати під місцевою анестезією нового покоління (ультракаїн, примакаин, мепивастезин та ін). Такі препарати діють локально, в тому місці, де робиться укол, а проникаючи в кров, не проходять через плаценту.

Звичайно, є і процедури, які робити не бажано:

1.    Рентген-обстеження варто уникати. Якщо виникла гостра необхідність, то краще за все проводити її на сучасному обладнанні (радиовизиографах) з рівнем опромінення до 15 разів меншим, ніж на рентгенаппаратах;

2.  Видалення зуба під час вагітності робиться тільки в крайньому випадку, якщо гострий біль і консервативний метод не ефективний або неможливий, або є ризик подальшого прогресування;

3.    Відбілювання зубів, яке робиться за допомогою хімічних розчинів, небезпечних для здоров’я малюка. А також при відбілюванні стоншується емаль, внаслідок чого може призвести до її руйнування;

4.   Імплантація;

5.    Лікування під загальним наркозом.

Стоматологічна профілактика – кращий доктор

Зрозуміло, походу до стоматолога в період вагітності краще уникнути. А значить, потрібна заздалегідь подбати про здоров’я зубів і відвідати стоматолога і вилікувати зуби, або хоча б пройти звичайний огляд стоматолога.
Під час вагітності також необхідний особливий догляд за зубами:

1.    Чистити зуби два рази в день;

2.    Після їжі прополоскати рот і скористатися зубочисткою або ниткою;

3.    За всю вагітність необхідно двічі відвідати стоматолога в цілях профілактики.

Сучасна медицина дозволяє провести лікування вагітних безпечно і безболісно. Тому, не бійтеся відвідувати стоматолога навіть в цей прекрасний період, і обов’язково запишіться на безкоштовну  консультацію стоматолога. Нехай ви і ваші діти будуть здорові!