Анестезія у стоматолога: бути чи не бути?

Практично кожна людина відчуває страх перед стоматологом. Побороти боязнь стоматолога зовсім не складно, достатньо прочитати статтю в блозі нашої стоматологічної клініки і взяти на замітку поради бувалих стоматологів. Але від чого ж виникає сама дентофобия? Чим стоматологи не догодили чесному народу?

Відповідь, насправді, проста. Страх перед стоматологом пов’язаний лише зі страхом перед болем, якою зазвичай супроводжується лікування зубів. Шум бормашини, що пронизує біль та інші неприємні відчуття – одна тільки думка про це змушує здригатися навіть самого сміливого і відважного людини.

Ось чому і з’явилося таке просте рішення проблеми, як знеболювання.

Види знеболювання у стоматолога

Існує чимало способів знеболити ділянку для подальшого лікування. В наших клініках «Свісс Дент» ми використовуємо весь арсенал місцевої анестезії.

Аплікаційна анестезія – це спосіб місцевого знеболювання (в основному, за допомогою лідокаїну), при якому необхідна поверхня зрошується аерозолем або змащується гелем. Такий спосіб доведеться дуже до речі, якщо Ви зібралися, наприклад, відбілити зуби в нашій стоматології на Жилянській.

Інфільтраційна анестезія – це, простими словами, укол, який лікар-стоматолог робить у десну поблизу від необхідного місця лікування. Така анестезія відмінно підійде, якщо потрібно провести лікування карієсу, який супроводжується болючістю або чутливістю хворого зуба. Для лікування пульпіту або проведення нескладних стоматологічних оперативних втручань такий вид анестезії теж відмінно підійде. Ми використовуємо якісні препарати для знеболювання при лікуванні зубів, серед яких убістезин, утракаин і септанест.

Провідникова анестезія передбачає введення препарату в безпосередній близькості від нерва з метою блокування однієї з його гілок. Принцип роботи простий: нерв або група нервів блокують передачу імпульсу від місця впливу до головного мозку і оперативне втручання проходить безболісно. Така периферична анестезія є по суті уколом в шкірний покрив і проявляється в повному знерухомленні і знеболюванні.

Анестезія – це серйозно

При виконанні стоматологічних процедур, кожен пацієнт веде себе по-різному. Це пов’язано не тільки з тим, яка причина звернення до стоматолога, а і з тим, наскільки високий поріг чутливості самої людини.

Правда, в цілому пацієнтів можна поділити на дві великі групи за принципом відношення до анестезії у стоматолога. Перші бояться стоматологів як вогню, а ще більше бояться болю, тому краще відразу зробити укольчик убистезина і розслабитися в кріслі. Другі ж, як вогню, бояться самих уколов, тому вид стоматолога, впевнено тягнеться до лиця пацієнта з величезним шприцом у руці, викликає в них переднепритомний стан. Такі люди намагаються перетерпіти біль за будь-яку ціну, аби уникнути уколу анестезії.

Але обидва типи пацієнтів, які так категоричні в питанні робити анестезію чи ні, піддають себе чималого ризикую. Перша група пацієнтів ризикує знизити поріг чутливості і обзавестися чималою кількістю побічних ефектів. Друга ж група легко може втратити свідомість від больового шоку.

Рада стоматологв «Свісс Дент»:

Будьте уважні. Якщо у Вас раніше була алергічна реакція на медикаменти, обов’язково повідомте про це лікаря перед введенням знеболюючого препарату. Дитячі та літній вік, період вагітності і лактації, а також період медикаментозного лікування іншими препаратами вимагають особливої обережності при виборі способу знеболювання.

Знеболювання у стоматолога залежить від багатьох факторів

Підбір анестезії – це відповідальна справа, що вимагає високого професіоналізму. Адже рішення, робити чи знеболювання, якими способами і засобами, повинен приймати тільки лікар і це рішення поширюється тільки на момент лікування.

Будьте відкриті зі своїм лікарем-стоматологом. Як тільки сядете в крісло, розкажіть, скільки Вам років, які медикаменти Ви брали за останні два тижні, чи не очікуєте поповнення сімейства. Така добродушна бесіда перед початком процедур перетворить Ваш похід до стоматолога в безболісну і приємну процедуру.