Коротка вуздечка язика: підрізати чи ні?

Діагноз «коротка вуздечка язика» багато батьки чують ще, перебуваючи в пологовому будинку. Саме тоді перед ними постає вибір – робити її підрізання чи ні. Лікар в даному випадку може лише дати рекомендації. Краще, якщо огляд проведе саме стоматолог, а не педіатр або гінеколог.
Батьки можуть відкласти прийняття рішення до досягнення дитиною п’ятирічного віку. Стоматологи-хірурги здійснюють пластичну операцію вуздечки мови дітям до 9 років і, в разі гострої необхідності.

Підрізання вуздечки язика новонародженим

Найбільш частим показанням до підрізання вуздечки в дитинстві є труднощі з грудним вигодовуванням. Через вродженої аномалії новонароджений не може повноцінно захоплювати груди і, відповідно, швидко відмовляється від неї. В такому випадку, дефект виправляється за допомогою процедури підрізання.
Для немовлят вона абсолютно безболісна. Її проводять без застосування наркозу за допомогою спеціальних ножиць. Після процедури відзначається значне поліпшення апетиту і повне налагодження грудного вигодовування.
Якщо проблем з ссанням не спостерігається, підрізування подъязыковой перетинки відкладається до тих пір, поки малюк не почне говорити.

Пластична операція у дітей молодшого віку

Коду батьки помічають порушення дикції і вимови певних звуків, зокрема «р», їм доводиться знову повертатися до проблеми короткої вуздечки. У даному випадку необхідна консультація кваліфікованого стоматолога, який визначить – чи потрібно хірургічне втручання.

Операція по підрізання вуздечки мови може проводитися двома способами:

  1. традиційним із застосуванням наркозу і накладенням швів;
  2. сучасним – за допомогою лазера (безкровно).

У будь-якому випадку, після пластики знадобиться допомога логопеда для правильної постановки не використаних раніше звуків.

При цьому, важливо відзначити, що прямих показань до підрізання подъязыковой перетинки немає. Дефекти мови цілком можна подолати з віком, займаючись з логопедом. Також певну ефективність мають спеціальні вправи на розтягування вуздечки. Найбільш часто проблемним залишається звук «р», однак, згадайте, скільки відомих людей мають гаркавість.

Якщо дитина не має проблем з прийняттям їжі і говорить з мінімальними відхиленнями, можливо, не варто піддавати його зайвому стресу.

Для прийняття вірного рішення, рекомендується отримати консультації декількох фахівців, зокрема, стоматолога, логопеда і отоларинголога, щоб мати професійне обґрунтування необхідності або непотрібності пластичної операції вуздечки мови.