Імплантація зубів: думка експерта

Справжньою революцією в сучасній стоматології стала поява процедури імплантації зубів. Дана різновид протезування дає потенціал відновити зуби, як при їх одиничної втрати, так і повної адентії. Станом на сьогодні саме імплантація штифтів з титану – самий надійний і довгостроковий спосіб повернути гарну посмішку при відсутності зубів.

Що Вам слід знати в першу чергу?

Незважаючи на вищевикладені доводи, багато людей піддаються впливу «страшилок» з інтернету, які стосуються нестерпного болю, купи негативних наслідків і неприродності даної процедури. Але статистика свідчить, що імплантація у 96% випадків є менш проблемною процедурою, ніж видалення зубів мудрості з ускладненнями. Тобто практично кожен випадок такого протезування при використанні сучасного обладнання – це успішне відновлення здоров’я порожнини рота.

Наш організм – це єдина система, в якій усе взаємопов’язано. Якщо вдатися до логіки, то відсутність зуба або декількох – це куди більш неприродно, ніж присутність штучної основи. Потрібно розуміти, що імплант – не просто опора для коронки, але і ключ до підтримки в тонусі кісткових тканин. На основі цього можна впевнено заявити, що імплантація – єдиний на сьогодні метод повноцінного відновлення втрачених зубів. Саме повноцінного, як такого, що точно копіює природний механізм.

Псевдо-стоматологічні сайти і кабінети – розсадник для розмноження жахливих міфів і протезуванні титановими штифтами. Слабонервный людина, прочитавши подібні речі, звичайно віддасть перевагу залишитися беззубим, ніж піти на тортури. Ні, випадки, коли імпланти не приживалися або завдавали болю пацієнту, дійсно бувають, але вони дуже перебільшені.

Міфи і реалії про імплантацію зубів

Отже, давайте розглянемо найпоширеніші «жахи», що стосуються імплантів зуба:

  1. Імпланти верхньої щелепи можуть пошкодити очну орбіту. Спростувати цей вимисел допомагає ретельний контроль довжини чужорідного тіла, постійне спостереження за знімками, так і просто адекватність доктора. В той час, як пошкодження гайморового простору дійсно зустрічаються, але розвиток медицини не стоїть на місці і сьогодні це вже також звелося до мінімуму.
  2. Це пекельно боляче. Імплантація проводиться під анестезією, як і звичайне видалення зуба. Якщо місцеве знеболювання не діє в силу індивідуальних особливостей організму пацієнта, то може бути застосоване загальне.
  3. Наркоз – це шкідливо для здоров’я. Місцева анестезія не чинить негативного впливу на людину, оскільки він весь час перебуває у свідомості. Якщо ж пацієнт наполягає саме на наркозі, то досвідчений лікар зробить все можливе, щоб мінімізувати вплив препарату.
  4. Після імплантації довго тече кров, опухає щека і болять ясна. Як тільки припиниться дія анестезії дійсно можливий дискомфорт і больові відчуття з незначним виділенням крові.
  5. Дуже в рідкісних випадках зустрічаються серйозні ускладнення з тривалої болем. Це викликано недосвідченістю доктора або індивідуальними особливостями організму. Потрібно швидше звернутися в лікарню.
  6. Імпланти можуть не прижитися і спровокувати гангрену. Якщо лікар допустив грубі помилки, протез з титану і правду може бути відірваний організмом. Але при цьому ніякої гангрени не буде. Якщо пацієнт не буде сидіти вдома місяць з опухлою щокою.

Таким чином, імплантація дійсно – реальна і єдина альтернатива оптимального відновлення здоров’я порожнини рота при втраті зубів. Проте варто пам’ятати, що існують деякі категорії людей, яким така процедура протипоказана. Тільки досвідчений стоматолог точно дасть відповідь на питання про особисто вашому протезуванні за допомогою титанових штифтів.