Правильний догляд за зубами

Сьогодні ми ділимося з Вами корисними рекомендаціями, які допоможуть Вам зберегти здоров’я зубів на довгі роки.

Пам’ятайте: щоб всі стоматологічні проблеми обходили Вас стороною, потрібно всього лише слідувати простим правилам гігієни порожнини рота. Яким саме? Читайте нижче…

Правило 1. Чистимо зуби правильно

Як правильно чистити зуби знає навіть дитина – не дарма плакатами з правилами чищення зубів обвішані всі стоматологічні кабінети. Але, на жаль, цим правилам не слід майже 70 % пацієнтів. В результаті їм доводиться звертатися до стоматолога не за звичайним оглядом, а за рішенням таких серйозних питань, як лікування карієсу або навіть протезування зубів.

А правило адже насправді просте: чистимо від десни, а не назад, як би «підмітаючи» у роті. Перейшовши на таку прибирання в ротовій порожнині можна вберегти себе майже від усіх стоматологічних захворювань, особливо, якщо берегти зуби змолоду.

Правило 2. Використовуємо зубну нитку

При пережовуванні їжа застряє між зубами у 100% людей! Але вичистити міжзубні проміжки не в силах жодна, навіть сама дорога зубна щітка. Так-так, саме про міжзубних проміжках йдеться в рекламах, коли йдеться про «самих важкодоступних місцях»! І впоратися з цими місцями здатна лише зубна нитка. Флосс як би «висмикує» застряглі залишки їжі і вивільняє їх. Тепер на зубах не залишається ніяких харчових продуктів, бактеріям нічим харчуватися і карієс не розвивається.

Правило 3. Використовуємо ополіскувач

О, це просто чарівна паличка-виручалочка для всіх, у кого зуби. Ну тобто так, для всіх. Ополіскувач для рота здатний змити і розчинити кислотну середу, шкідливу для зубної емалі, наситити її фтором, освіжити дихання, коли не доступна зубна щітка. Це справжня знахідка у сфері стоматології, нехтувати якою просто не можна.

Правило 4. Гарний догляд – це регулярний догляд

Тут все просто: чистимо зуби два рази в день, ополіскувач і нитка використовуємо по мірі необхідності. Чим регулярніше догляд, тим довше Вам не знадобиться протезування зубів   Радимо також міняти зубну щітку раз в три місяці, і час від часу міняти зубну пасту і ополіскувач.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Найчастіше під дією яскравих рекламних трюків, пацієнти вибирають зубну пасту, яка їм абсолютно не підходить. Наприклад, стоншують свою емаль сильними абразивами у складі відбілюючої зубної пасти, або використовують пасту без фтору, коли той просто необхідний. У таких випадках тимчасовий перехід на засіб іншого виробника може врятувати ситуацію і навіть врятувати зуби від пошкодження.

Примітка: якщо Ви не знаєте, як підібрати зубну пасту, як правильно використовувати зубну нитку або як вибрати ополіскувач для рота, ми рекомендуємо не ризикувати, а прийти в нашу клініку на консультацію стоматолога.

Правило 5. Не зашкодь

Як би хороший не був Ваш догляд за зубами, дуже важливо не перестаратися. Чистити зуби потрібно не більше трьох разів на день, а використовувати зубну нитку не частіше разу на день. В іншому випадку можна пошкодити зубну емаль, довести себе до запалення або навіть до втрати ясенних сосочків. У ряді випадків це викликає набагато більш неприємні проблеми, ніж просто відчуття легкої несвіжості дихання. Тому наш заключний рада – не нашкодь.

Будьте на сторожі здоров’я Ваших зубів. Регулярно, але без фанатизму, використовуйте відповідну зубну щітку і пасту, користуйтеся флосом і ополіскувачі для порожнини рота. І тоді Ваші зубки завжди будуть здорові, дихання – свіжим, а посмішка – неймовірно красивою, і ніякої карієс Вам не загрожує.