Криві зуби: причини і небезпеки неправильного прикусу

Викривлення зубного ряду (неправильний прикус або, як його ще називають у народі «криві зуби») – це одна з найпоширеніших стоматологічних проблем. Згідно зі статистичними даними, від викривлення зубного ряду страждають в середньому кожні 8 з 10 чоловік, тобто майже 80 % населення планети. Але у кожної проблеми є рішення, і сьогодні ми розповімо вам про те, як виправити прикус у Києві з користю для Вашого здоров’я.

Причини викривлення зубів

В першу чергу, звичайно, варто розібратися, чому трапляється викривлення зубного ряду.

1. Формування прикусу відбувається ще в утробі матері

У той же час, вплинути на прикус і розташування зубів можна в будь-якому віці. Крім того, сучасна медицина досягла такого прогресу, що змінити зубний ряд можна навіть у похилому віці, коли частини власних зубів вже немає. Тим не менш, спадковість відіграє не останню роль у формуванні зубного ряду і в загальному стані порожнини рота. Тому якщо Ви помітили, що у Вас неправильний прикус, неодмінно подбайте про здоров’я зубів свого малюка заздалегідь і відвідайте дитячого стоматолога в Києві.

2. Не зайвим буде також убезпечити дитину від усіх шкідливих звичок, формують неправильний прикус

Це якраз друга причина викривлення зубів: шкідливі дитячі звички. До них відноситься смоктание великого пальця по ночах, тривалий період використання пустушок, постійне неправильне положення язика або ротове дихання. Цікаво, що зуб може зміщуватися при тиску до 1,6 м, а тиск мови на зуб в десятки разів більше. Тому треба слідкувати, щоб язик «не ліз туди, де прорізаються нові зуби. Особливо це актуально для довгого процесу прорізування вісімок (так званих зубів мудрості). Адже неправильно зрослі вісімки можуть посунути весь зубний ряд і зіпсувати вже сформувався прикус. І тоді замість того, щоб милуватися красивою рівною посмішкою, доведеться вже шукати способи видалити зуб мудрості в Києві недорого, або за помірну ціну, але в терміновому порядку.

3. Третя причина неправильного прикусу – це вроджені патології і отримані травми

Неправильний прикус, який виник з цієї причини, лікується під наглядом хірурга щелепно-лицевого відділу у супроводі цілої команди стоматологів і вимагає оперативного втручання.

Чому не можна відкладати виправлення прикусу?

Викривлення зубів і, як наслідок, неправильний прикус, веде до цілої серії набагато більш серйозних захворювань.

1. Загроза карієсу і парадонтиту

Між кривимы зубами більше застряє їжа, а вичистити її звідти без професійної допомоги – в рази важче. Звичайна зубна щітка навіть в парі з зубною ниткою і ополіскувачем часто не можуть впоратися з таким завданням. Як наслідок – виникає карієс. Крім того, труднощі з гігієною ведуть до запалення ясен і парадонтиту. Якщо ж зубки рівні, то профілактика карієсу – дуже проста і обмежується простими правилами меню і гігієни.

2. Біль і загроза розвитку раку порожнини рота

Крім таких подій, як лікування карієсу у Київі або лікування парадонтиту, пацієнтам часто доводиться стикатися з необхідністю знеболювання. Неправильний прикус у місцях, де зуб потрапляє на зуб, пере емаль і викликає неприємні відчуття при прийомі їжі. А там, де зуб потрапляє в десну (особливо важкий випадок, якщо в десну врізаються різці), взагалі стоїть загроза життю людини. Адже із-за постійних ранок і поганої гігієни порожнини рота може початися запальний процес, що веде до дуже серйозних наслідків.

3. Незворотні зміни СНЩС і неможливість протезування

Неправильний прикус постійно впливає на скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС), в результаті чого пацієнти отримують постійні головні болі, перенапруження жувальних м’язів і розвиток різних змін СНЩС. Але із-за складності будови суглоба, будь-які зміни в ньому практично незворотні, а отже, людина виявляється перед загрозою розучитися жувати їжу взагалі. Крім того, це зводить на нуль будь-яку можливість протезування зубів з-за їх неминучою стертості.

4. Шлунково-кишкового тракту та лор-органів

Постійне неправильне положення зубів призводить до подразнення слизових, і, як наслідок, захворювань верхніх дихальних шляхів, нерідко хронічним. Крім того, недостатньо добре пережована їжа робить неможливим нормальні процеси травлення, в результаті чого у пацієнта розвиваються різні захворювання шлунково-кишкового тракту.

5. Психологічний дискомфорт

Одна з, мабуть, найбільш вірних причин, які змушують людей з неправильним прикусом звернутися до стоматолога. Зовнішній вигляд кривих зубів викликає цілу купу комплексів, людина соромиться посміхатися, вважає себе негарною, замикається в собі. До цього додається ще й неправильна дикція, неприваблива артикуляція та інші логопедичні проблеми. Як наслідок, людина з кривими зубами повний небезпідставних комплексів, які сильно заважають йому домагатися успіху і насолоджуватися життям.

Напевно тому голлівудська посмішка вважається привілеєм успішних і щасливих людей. І, як ми тільки що з’ясували, правильний прикус свідчить не тільки про красу, але і про здоров’я людини.

Тому немає потреби нарікати на батьків, вчасно не звернули увагу на викривлення зубів. Краще звернутися до стоматолога київської клініки «Свісс Дент», які з радістю підберуть програму лікування саме для Вас. На щастя, виправлення прикусу і вирівнювання зубів у Києві – це доступна і безболісна процедура. Ми подаруємо Вам красиву і здорову посмішку. У наступній нашій статті читайте, як саме.